Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПЛАСТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

ФОРМУВАННЯ ПЛАСТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПЛАСТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РОЖКО Марина Миколаївна
УДК 371.13:7
ФОРМУВАННЯ ПЛАСТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Ваховський Леонід Цезаревич,
Луганський національний університет
імені Тараса Шевченка,
декан історичного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Глузман Олександр Володимирович,
Республіканський вищий навчальний
заклад “Кримський державний
гуманітарний університет” (м. Ялта),
ректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Забредовський Степан Григорович,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв (м. Київ),
професор кафедри хореографії.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України.
Захист відбудеться 16 березня 2006р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий “16” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Освіта є стратегічним ресурсом поліпшення добробуту людей, забезпечення національних інтересів, зміцнення авторитету й конкурентоспроможності держави на міжнародній арені. Національна доктрина розвитку освіти визначає систему концептуальних ідей та поглядів на стратегію й спрямованість її розвитку в першій чверті ХХІ століття. Одним з пріоритетних напрямків державної політики щодо розвитку освітньої сфери є постійне підвищення якості, оновлення змісту та форм організації навчально-виховного процесу.
Особливої актуальності в сучасних умовах набуває розвиток професійної освіти. Соціальний і науково-технічний розвиток суспільства зумовлює суттєві зміни в різних сферах професійної діяльності, формує нові вимоги до рівня професійної культури, у першу чергу професій, пов’язаних з навчанням та вихованням.
Суттєвого вдосконалення потребує підготовка майбутніх учителів мистецького напрямку, акцент у навчанні яких переноситься на розвиток культури мислення, почуттів, поведінки. Особливість спеціальної підготовки майбутнього фахівця цього напрямку виявляється в безперервній творчій діяльності, без участі в якій оволодіння професією стає неможливим. Інакше кажучи, кожен студент мистецького факультету, з одного боку, є учасником традиційного, переважно репродуктивного навчального процесу, з іншого – виступає ще і як митець, який здобуває певний рівень професійної майстерності та вносить свою частку в розвиток культури.
Важливою ознакою професійної культури майбутніх учителів виступає педагогічна майстерність, одним з показників якої є пластична культура, що являє собою єдність внутрішньої та зовнішньої техніки, містить у собі злагодженість та гармонійність рухів, жвавість технічних процесів – здатність миттєво сприймати й відтворювати у фізичних діях певну ситуацію, виявляти внутрішнє самопочуття в кожний момент своєї дії. Вона визначає здатність адекватно сприймати й розуміти особистісні риси та поведінку учнів, налагоджувати продуктивні міжособистісні стосунки з ними, формувати сприятливий емоційний мікроклімат у колективі, майстерно використовувати вербальні й невербальні засоби виховного впливу.
Проблемі формування культури особистості вчителя присвячена значна кількість наукових досліджень. Психологічні та методичні аспекти розвитку культурних, творчих здібностей та якостей розглядаються в роботах М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПЛАСТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок