Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегія трансформації виробництва зерна в Криму й основні напрямки підвищення його економічної ефективності

Стратегія трансформації виробництва зерна в Криму й основні напрямки підвищення його економічної ефективності

Назва:
Стратегія трансформації виробництва зерна в Криму й основні напрямки підвищення його економічної ефективності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Баланін Олександр Михайлович
УДК 33:633.1.002.2 (477.75)
Стратегія трансформації виробництва зерна в Криму й основні напрямки підвищення його економічної ефективності
08.07.02.- економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південному філіалі “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України, м. Сімферополь
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Новиков Юрій Миколайович, Республіканський вищий навчальний заклад “Кримський інженерно-педагогічний університет” Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економіки і менеджменту, м. Сімферополь.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор Благодатний Володимир Іванович, Європейський університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки та менеджменту, м. Херсон;– 
кандидат економічних наук, доцент Воронянська Олена Владиленівна, Таврійська державна агротехнічна академія, доцент кафедри аналізу і фінансів, декан факультету обліку і аудиту Міністерства аграрної політики України, м. Мелітополь.
Провідна установа: Миколаївський державний аграрний університет, кафедра організації виробництва та агробізнесу Міністерства аграрної політики України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться “24” травня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “17” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради |
Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Центральною ланкою розвитку сільського господарства України на всіх історичних етапах було виробництво зерна. Негативні моменти, що виникли у галузі в період переходу до ринкової економіки, спонукають до пошуку стратегії її стабілізації і стійкого розвитку, а також до обґрунтування шляхів підвищення економічної ефективності.
Розгляду цієї проблеми присвячені роботи В. Амбросова, В. Бойка, П. Гайдуцького, О. Захарчука, Ю. Коваленка, І. Лукінова, О. Онищенка, П. Саблука, В. Шияна, О. Шпичака, В. Юрчишина та багатьох інших. У роботах цих й інших авторів розкрито теоретичні та методичні основи ефективного виробництва зерна в умовах переходу до ринку.
Разом з тим в економічній літературі недостатньо висвітлені проблеми ефективної зміни малопродуктивних сортів на високопродуктивні та не одержала висвітлення оцінка роботи селекціонерів і визначення економічної ефективності сортозміни. Недостатньо відбита оцінка адаптивних технологій вирощування зернових культур, їхнього раціонального розміщення по ґрунтово-кліматичних зонах, адміністративних районах з урахуванням виробничого потенціалу кожного з них. Потрібне обґрунтування наскрізної політики ціноутворення, що охоплює ринки зерна, борошна, хлібобулочних виробів, регульовані державою.
Актуальність цієї проблеми визначається також і тим, що виробництво зернопродуктів перебуває в кризовому стані і має потребу в обґрунтованих рекомендаціях щодо підвищення ефективності виробництва. Це й визначило вибір теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дослідження є складовою частиною плану науково-дослідної роботи Південного філіалу “Кримський агротехнологічний університет” НАУ по проблемі: “Розробка й наукове обґрунтування основних напрямків реформування АПК Криму в сучасних умовах”. Номер державної реєстрації 0102 U 000128.
Метою дисертації є розробка науково–обґрунтованої концепції зростання виробництва зерна й підвищення його економічної ефективності в Автономній Республіці Крим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Стратегія трансформації виробництва зерна в Криму й основні напрямки підвищення його економічної ефективності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок