Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗА САВИ БОЖКА В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ 20-30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ: ІСТОРИЧНА КОНЦЕПЦІЯ, ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ

ПРОЗА САВИ БОЖКА В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ 20-30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ: ІСТОРИЧНА КОНЦЕПЦІЯ, ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
ПРОЗА САВИ БОЖКА В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ 20-30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ: ІСТОРИЧНА КОНЦЕПЦІЯ, ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
ЛАПУШКІНА НАТАЛІЯ ПАВЛІВНА
УДК [821.161.2 – 3.09 +
929 Божко] (043)
ПРОЗА САВИ БОЖКА В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ
20-30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ:
ІСТОРИЧНА КОНЦЕПЦІЯ, ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Заверталюк Нінель Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Сиротенко Валерій Павлович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут,
завідувач кафедри слов’янської філології
Захист відбудеться 23 квітня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 14 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Гноєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історія літератури не повинна мати інформаційних прогалин, бо в такому випадку предмет її вивчення буде частковим, неповним, навіть уривчастим. Повернення до літературного процесу значної кількості письменників, чия творчість замовчувалась або негативно оцінювалась упродовж десятиліть, ставить перед сучасними дослідниками надзвичайно складні завдання концептуального переосмислення творчого доробку митців з позиції об’єктивного історизму. Тому особливої актуальності набула нині потреба сучасного прочитання та кваліфікованого аналізу художніх творів письменників, які працювали за умов тоталітарної системи.
Ретельного переосмислення, неупередженого аналізу з урахуванням глибоких суперечностей епохи потребує і творчість Сави Захаровича Божка – письменника не першорядного, проте досить помітного в українській літературі 20-30-х рр. ХХ ст. Він з тієї когорти митців, завдяки яким визрівало й формувалось явище, що його було визнано „національним художнім відродженням”, і яким на собі довелося відчути страшні прояви конфлікту „митець і влада”, потрапивши до числа репресованих письменників. Дослідження творчого доробку Сави Божка покликане не лише розширити розуміння літературного процесу 20-30-х рр. Воно сприятиме створенню правдивого образу письменника, розширить уявлення про своєрідність прози (зокрема на історичну тему) означеної доби, закономірності поступу епічного світовідбиття, специфіку інших процесів, що відбувались у тогочасному українському суспільстві та впливали на розвиток літератури.
Аналіз творів Сави Божка здійснюється з урахуванням загальнотеоретичних аспектів жанрової природи історичної прози. Відповідно до визначених принципів історизму здійснено спробу з’ясувати особливості історичної концепції письменника, визначити жанрову специфіку його творів.
Потреба цілісного вивчення життя, прозового й публіцистичного доробку письменника визначається такими чинниками, як розуміння своєрідності літературного процесу 20-х – початку 30-х років, необхідність в інтерпретації текстів на основі традиційних і новітніх літературознавчих підходів, відсутність аналітико-синтетичного дослідження творчості Сави Божка. Зазначені вище проблеми, тривала обмеженість уявлення про життя та творчий доробок письменника зумовили вибір теми та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов’язана з проблематикою наукового напрямку кафедри української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка “Слобожанщина: літературний вимір” (№ 0103U003608 від 7.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЗА САВИ БОЖКА В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ 20-30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ: ІСТОРИЧНА КОНЦЕПЦІЯ, ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок