Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУЛЕРЕНВМІСНІ КОМПОЗИТИ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК СИЛІЦІЮ З ЛЮМІНЕСЦЕНТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

ФУЛЕРЕНВМІСНІ КОМПОЗИТИ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК СИЛІЦІЮ З ЛЮМІНЕСЦЕНТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
ФУЛЕРЕНВМІСНІ КОМПОЗИТИ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК СИЛІЦІЮ З ЛЮМІНЕСЦЕНТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХАВРЮЧЕНКО ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 546.3126: 546.28
ФУЛЕРЕНВМІСНІ КОМПОЗИТИ
ВИСОКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК СИЛІЦІЮ З ЛЮМІНЕСЦЕНТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Голуб Олександр Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії
доктор хімічних наук, професор,
Єременко Анна Михайлівна,
Інститут хімії поверхні НАН України,
завідувач лабораторії,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського НАН України, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “17” квітня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “16” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Олексенко Л.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нещодавно відкрита четверта алотропна модифікація вуглецю – фулерен привертає увагу дослідників у зв’язку з його цікавими хімічними, фізичними та біологічними властивостями. Фулерени мають перспективу використання як у чистому вигляді, так і у вигляді хімічних похідних. Області застосування фулерену відносяться до електроніки, магнітних матеріалів, каталізу та медицини. Фулерени є не такими інертними, як алмаз та графіт, можуть бути легко модифіковані та мають помітну біологічну активність, не проявляючи при цьому токсичності.
Актуальність теми. Композити на основі фулерену привертають увагу дослідників, оскільки їх характеристики можуть відрізнятися від характеристик чистого С60. По-перше, взаємодія фулерену з носієм часто підсилює його цільові властивості. По-друге, використання композитів замість чистого фулерену призводить до значної економії цієї дорогої речовини. Крім того, композитні матеріали на основі фулерену можуть бути інтегровані до складу нанопристроїв.
Основними напрямками використання композитів фулерену є створення сенсорів на домішки органічних речовин у газових сумішах і рідинах та фотокаталіз, під час якого фулерен може виступати як поглинач і трансмітер електромагнітного збудження та як діюча частина. Явище фотолюмінесценції (ФЛ) фулерену під дією лазерного збудження використовують для створення флуоресцентних міток, тому дослідження спектрів ФЛ композитів має велике значення. Фулерен та сполуки на його основі привертають увагу не лише з точки зору фізики і хімії, а й медицини. Так, композити фулерену з різними формами металічних та оксидних носіїв використовують для селективного розщеплення біологічних молекул та як складові медичних препаратів для лікування злоякісних пухлин. При цьому використовується властивість фулерену проявляти як про-, так і антиоксидантні властивості в залежності від наявності ультрафіолетового опромінення.
Як носії для фулерену у композитах найчастіше використовують полімери. Перспективними також є високодисперсні матеріали на основі сполук силіцію (ВДМОСС), в тому числі аеросил. Цікавим є використання монооксиду силіцію та полігідридсилоксану, оскільки SiO сам виявляє ФЛ активність, і можна було б очікувати на появу нелінійних ефектів за рахунок взаємодії ФЛ центрів монооксиду силіцію з фулереном. Крім того, використання гідрофільних носіїв, таких як аеросил, може дозволити безпосередньо використовувати фулерен як медичний препарат, оскільки біологічні транспортні шляхи є гідрофільними, а С60 має гідрофобну природу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУЛЕРЕНВМІСНІ КОМПОЗИТИ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК СИЛІЦІЮ З ЛЮМІНЕСЦЕНТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок