Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СПЛЕСКОВОГО КОМПОНЕНТУ ДЕКАМЕТРОВОГО РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ СОНЦЯ ТА СОНЦЕПОДІБНИХ ОБ’ЄКТІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ СПЛЕСКОВОГО КОМПОНЕНТУ ДЕКАМЕТРОВОГО РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ СОНЦЯ ТА СОНЦЕПОДІБНИХ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СПЛЕСКОВОГО КОМПОНЕНТУ ДЕКАМЕТРОВОГО РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ СОНЦЯ ТА СОНЦЕПОДІБНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Браженко Анатолій Іванович
УДК 523.164.32+523.164.4
ДОСЛІДЖЕННЯ СПЛЕСКОВОГО КОМПОНЕНТУ
ДЕКАМЕТРОВОГО РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ СОНЦЯ
ТА СОНЦЕПОДІБНИХ ОБ’ЄКТІВ
Спеціальність 01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті
Національної академії наук України, м. Харків
та Полтавській гравіметричній обсерваторії
Національної академії наук України, м. Полтава.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Базелян Лазар Львович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Юхимук Адам Корнілович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідуючий відділом космічної плазми;
кандидат фізико-математичних наук,
Мусатенко Сергій Іванович,
Астрономічна обсерваторія Київського
національного університету ім. Т.Г. Шевченка,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Кримська астрофізична обсерваторія
Міністерства освіти і науки України,
98409, Крим, Бахчисарайський р-н, сел. Наукове.
Захист дисертації відбудеться “14”грудня 2000 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (03680, Київ-127, Голосіїв, ГАО НАНУ).
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (03680, Київ-127, Голосіїв, ГАО НАНУ).
Автореферат розісланий “9” листопада 2000 р.
Вчений секретар Спеціалізованої ради,
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Шумові бурі радіовипромінювання є типовим проявом активності Сонця. Для з'ясування природи цього складного процесу необхідне виявлення нових і пояснення численних, можливо навіть не зв'язаних між собою явищ. В значній мірі процес сонячної активності залежить від фізичного стану верхнього шару його атмосфери – корони. За останні чотири десятиріччя завдяки радіоастрономічним спостереженням уявлення про корону докорінно змінилося. Якщо раніше вона розглядалася як безструктурний вакуум, то зараз відомо, що корона являє собою розріджену цілком іонізовану плазму, розігріту до мільйона градусів. Однак це не означає, що все ясно у фізиці корони, навпаки, тепер потрібне вивчення основних механізмів, які визначають її нагрівання, динаміку і виникнення сонячного вітру.
Серед численних типів декаметрового (ДКМ) спорадичного радіовипромінювання Сонця сплески III типу є найбільш вивченими, але суперечливі результати попередніх досліджень не дозволяють зробити впевнені висновки про їх спектральний склад. Відсутність однозначності в оцінках магнітного поля в джерелах випромінювання першої і другої гармонік, нерозуміння причин деполяризації випромінювання основного тону вимагають перегляду теорії та одержання нових даних спостережень.
Притаманні Сонцю властивості в тій або іншій мірі характерні для усіх зірок спектральних класів нижче F. Головним чином це стосується зірок типу UV Кита. З часу відкриття Герцшпрунгом у 1924 р. першої змінної зірки і до цього часу виявлено більше сотні таких об'єктів поблизу Сонця і майже 1000 у найближчих зоряних скупченнях. Через дуже низьку світність їхня видима щільність з віддаленням від Сонця швидко зменшується. Однак, згідно деяких оцінок, вони складають 60–90% усіх зірок Галактики.
Дослідження в метровому і особливо в мікрохвильовому діапазонах показали, що у випромінюванні зірок типу UV Кита має місце майже повний перелік сонячних явищ. Отже, можна очікувати їх інтенсивного декаметрового радіовипромінювання. Разом з тим до цього часу відомості про існування декаметрового випромінювання зірок, що спалахують, практично відсутні. Тим часом з'ясування цього питання є досить важливим для створення теорії радіовипромінювання і розуміння фізичних та структурних особливостей еволюційно молодших аналогів Сонця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СПЛЕСКОВОГО КОМПОНЕНТУ ДЕКАМЕТРОВОГО РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ СОНЦЯ ТА СОНЦЕПОДІБНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок