Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація характеристик малоелементних антенних решіток, складених із рамкових випромінювачів

Оптимізація характеристик малоелементних антенних решіток, складених із рамкових випромінювачів

Назва:
Оптимізація характеристик малоелементних антенних решіток, складених із рамкових випромінювачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Посний Олег Олександрович
УДК 621.396.674.1: 621.396.677.49
Оптимізація характеристик
малоелементних антенних решіток,
складених із рамкових випромінювачів
05.12.07 - Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь - 2001
Дисертація є рукописом.
Работа виконана на кафедрі радіотехніки Севастопольського державного технічного університету.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Лобкова Любов Михайлівна,
Севастопольський державний технічний університет, професор кафедри радіотехніки, м.Севастополь.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Яцук Клара Прокопівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
провід. наук. спів. кафедри фізики НВХ, м.Харкiв.
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Должиков Володимир Васильович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки,
професор кафедри основ радіотехніки, м.Харкiв.
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство "Науково-виробниче підприємство "Сатурн" Міністерства промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться " 22 " березня 2001 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої ради К 50.052.03 у Севастопольському державному технічному університеті за адресою: 99053, м. Севастополь, Стрілецька бухта, Студмістечко, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці СевДТУ.
Автореферат розісланий 19 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Саламатін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивне використання діапазону дециметрових хвиль для цілей радіозв'язку різного призначення та телевізійного мовлення привело до необхідності розробки антен з заданими частотними властивостями і поляризаційною структурою поля.
Аналіз характеристик різних типів випромінювачів виявив переваги використання рамкових випромінювачів в складі антенних решіток. Однак, незважаючи на те, що рамкові випромінювачі відомі досить давно, вони знайшли обмежене застосування (малі і хвильові рамки). Відсутність достатніх даних про властивості рамкових випромінювачів, їх взаємний вплив при різних варіантах розташування як самих елементів, так і їх вузлів збудження, привів до необхідності розв'язання проблем, виникаючих при побудові малоелементних решіток на їх основі.
Пропонується рішення даної задачі, починаючи з дослідження еліптичного рамкового випромінювача з подальшим розглядом граничних варіантів у вигляді круглої рамки з довільними розмірами і петльового вібратора.
Потім розглядаються принципи побудови малоелементних решіток. Звеличене число ступенів свободи у взаємному розташуванні рамкових випромінювачів і більш складна поляризаційна структура поля в порівнянні з лінійними випромінювачами приводять до необхідності розглядати двох- і четирьохелементні решітки.
Перевага даного підходу обумовлена тим, що на основі запропонованої математичної моделі еліптичного рамкового випромінювача можна здійснювати оптимальну побудову антенних решіток.
Таким чином, створення математичної моделі еліптичного рамкового випромінювача, аналіз і оптимізація малоелементних антенних решіток, побудованих на основі рамкових випромінювачів, є актуальними задачами, що мають наукове і прикладне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дослиджень, яки представлені в дисертації, отримані в рамках НДР, проведеной на кафедрі радіотехніки Севастопольського державного технічного університету: “Розробка статистичної моделі каналів зв’язку і макетів нових частотно-незалежних антен дециметрового і сантиметрового діапазонів”, шифр “Волна-Л” (1998-2000рр), номер держреєстрації 0198U00842.
Метою роботи є розробка методики дослідження поля випромінювання і оптимізація основних параметрів еліптичних рамкових випромінювачів, включаючи граничні форми у вигляді круглої рамки і петльового вібратора, а також малоелементних решіток, що застосовуються в системах радіозв'язку і телевізійного мовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Оптимізація характеристик малоелементних антенних решіток, складених із рамкових випромінювачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок