Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку “Подільські Товтри”

Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку “Подільські Товтри”

Назва:
Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку “Подільські Товтри”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФЕДОРЧУК Іван Вікторович
УДК 502.51:504.5 (048)
Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку “Подільські Товтри”
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі фізіології та екології рослин біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент УААН Мусієнко Микола Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізіології та екології рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, доцентГандзюра Володимир Петрович, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри зоології
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Любінська Людмила Григорівна, Національний природний парк “Подільські Товтри”, старший науковий співробітник відділу науки
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, м. Чернівці
Захист відбудеться 12 грудня 2005 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова, 2, корпус, 12, біологічний факультет, ауд. .
Поштова адреса: 01033, Кивї-33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д .001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “7” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р.Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі значні зміни екологічного стану більшості річок України, під тиском антропогенного навантаження, призвели до деградації і розпаду водних і басейнових екосистем.
Водойми природоохоронних територій, де збереження екологічної рівноваги річок та підтримання біорізноманіття відіграють ключову роль, потребують особливої уваги, оскільки, в межах національних природних парків – досить великих територій, де охорона природи поєднується із рекреацією, – не виключена можливість негативних сторонніх впливів, насамперед антропогенного характеру (Мусієнко, 2002). Слід звернути увагу на якість вод в межах заповідних та паркових територій, яка насамперед має бути еталонною (Вейсберг, 1999; Горлова, 1992; Распопов, 1992).
На сьогодні, більшість контролюючих екологічних служб, оцінку води здійснюють на основі обмеженого переліку гідрохімічних показників або розрахунку комплексного екологічного індексу за наявними (трофо-сапробіологічними і токсикологічними) показниками (Алексеевский и др., 2003; Гавришова, 1981; Романенко та ін., 2001), але навіть використання цих методик, повсякчас, обмежує відсутність акредитованих лабораторій, кваліфікованих кадрів та недостатнє фінансування відбору й аналізу проб.
Перспективним є використання індикаторних макрофітів, що чутливо реагують на зміну стану довкілля і, зокрема, на антропогенне забруднення води. Багатьма дослідженнями доведено, що вивчення флористичних ознак та екологічних особливостей індикаторів гарантує адекватну оцінку якості вод і донних відкладів, забезпечену високою точністю результатів; швидке отримання надійної інформації дозволяє реєструвати навіть тимчасові незначні відхилення як в окремих біологічних процесах, так і загальному стані водних екосистем. (Гриб та ін., 1998; Гроховська, 2002; Крылова, 2001; Ольхович, Мусієнко, 2005).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідної теми кафедри фізіології та екології рослин Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Адаптивні реакції рослин в системі моніторингу агро- та фітоценозів за умов дії факторів довкілля та антропогенного забруднення” (№ державної реєстрації РК 0101V003581) та відповідно до теми “Заходи зі створення і збереження ПЗФ, ведення кадастру тваринного і рослинного світу, червонокнижних видів України” (№ державної реєстрації 2401160) в рамках “Літопису природи НПП “Подільські Товтри”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку “Подільські Товтри”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок