Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКЦІЯ ГЛІАЛЬНИХ КЛІТИН У ГІПОКАМПІ ПРИ ІШЕМІЧНОМУ УШКОДЖЕННІ МОЗКУ

РЕАКЦІЯ ГЛІАЛЬНИХ КЛІТИН У ГІПОКАМПІ ПРИ ІШЕМІЧНОМУ УШКОДЖЕННІ МОЗКУ

Назва:
РЕАКЦІЯ ГЛІАЛЬНИХ КЛІТИН У ГІПОКАМПІ ПРИ ІШЕМІЧНОМУ УШКОДЖЕННІ МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ЦУПИКОВ ОЛЕГ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616-055.4:616.8-003.98
РЕАКЦІЯ ГЛІАЛЬНИХ КЛІТИН У ГІПОКАМПІ ПРИ
ІШЕМІЧНОМУ УШКОДЖЕННІ МОЗКУ
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі цитології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Скибо Галина Григорівна,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
завідувач відділу цитології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Квітницька-Рижова Тетяна Юріївна,
Інститут геронтології АМН України,
завідувач лабораторії морфології та цитології
 
доктор медичних наук,
Маньковська Ірина Микитівна,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
НАН України,
завідувач відділу гіпоксичних станів
Провідна установа: Національний медичний університет
ім.О.О.Богомольця МОЗ України,
кафедра патологічної фізіології
Захист відбудеться “_19”_червня___2007 р. о “_14.00_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01601, м. Київ-24, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України (01601, м. Київ-24, вул. Богомольця, 4).
Автореферат розісланий “_17__”___травня_____2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.


загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Дослідження останніх двох десятиліть відкрили новий етап в розумінні процесів, що відбуваються при ішемічному інсульті, та визначили основні механізми трансформації гемодинамічних, клітинних та молекулярних змін при цій патології.
Ішемічний інсульт характеризується стабільним або частково регресуючим неврологічним дефіцитом. Поняття “ішемічний інсульт” передбачає розвиток гострого порушення мозкового кровообігу, зумовленого гіпоперфузією в певній ділянці мозку з формуванням зони некрозу — інфаркту (загибель усіх тканинних елементів: нейронів і гліальних клітин) (Hacke W., 2003). Протягом перших 6 годин після розвитку інсульту зону інфарктного епіцентру оточує ділянка, в якій структурно-морфологічна організація нейронів та глії зберігається, але наявний дефект їх функціональної активності. Цю частину ішемізованого мозку називають ішемічна напівтінь, або англійським терміном “пенумбра” (Willis., 2003). З клінічної точки зору значення цієї зони полягає в тому, що порушення функції нейронів у ній мають зворотній характер протягом 1–6 год. Функціонування клітин саме цієї ділянки мозкової тканини, власне, й намагаються зберегти, щоб зменшити вираженість неврологічного дефіциту (Віничук С.М., 2005).
Відомо, що гліальні клітини відіграють значну роль у зміні морфологічної пластичності гіпокампа після ішемічного ушкодження (Trendelenburg G., 2005). Але питання про те, яке функціональне значення має активація гліальних клітин під час ішемічного ушкодження і, зокрема, в зоні ішемічної напівтіні, залишається досі суперечливим і недостатньо дослідженим.
Існування ішемічної напівтіні взаємопов’язано з уявленням про “терапевтичне вікно”. Протягом цього часу потрібно застосовувати фармакологічну корекцію, яка дасть змогу перервати каскад ушкоджуючих процесів у нейронах, забезпечити повернення їх до нормального стану та попередити відставлену нейрональну загибель. Найбільш перспективними у розробці нових нейропротекторів вважаються речовини, які впливають на динаміку ураження мозку декількома шляхами (Kagiyama T., 2004, Yam P.S., 2000). Однією з таких речовин є природний флавоноїд – кверцетин, який має властивості модулятора активності різних ферментів, що беруть участь у деградації фосфоліпідів, впливають на вільнорадикальні процеси і відповідають за клітинний біосинтез оксиду азоту, протеїназ (Middleton E.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕАКЦІЯ ГЛІАЛЬНИХ КЛІТИН У ГІПОКАМПІ ПРИ ІШЕМІЧНОМУ УШКОДЖЕННІ МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок