Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування економічної поведінки підприємств

Формування економічної поведінки підприємств

Назва:
Формування економічної поведінки підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Капленко Галина Вікторівна
УДК 334.722:330.16
Формування економічної поведінки підприємств
Спеціальність – 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу прогнозування і моделювання розвитку регіону
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна
Інститут економіки промисловості НАН України,
завідувач відділу проблем управління виробництвом
кандидат економічних наук
Люткевич Ольга Михайлівна
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник відділу соціально-економічних та правових проблем розвитку підприємництва
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра економіки підприємства
Захист дисертації відбудеться 18 лютого 2005 року об 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 17 січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Для сучасного етапу виходу України з економічної і системної кризи і формування довгострокового потенціалу для динамічного росту економіки важливим є активізація ролі підприємництва. Цю думку поділяють більшість політиків, економістів і практиків. Характер економічних відносин, вплив системи різноманітних факторів формують той чи інший тип економічної поведінки, яка в свою чергу визначає характер економічних відносин між суб’єктами господарювання. Категорія економічної поведінки є однією із ключових для пояснення функціонування підприємств у сучасних умовах.
Трансформаційні процеси, які є закономірними і зумовлюються низкою об’єктивних причин, передбачають зміну економічної поведінки підприємств відповідно до вимог, що зумовлені сучасним станом економіки. Тому глибокий аналіз особливостей економічної поведінки дозволить визначити напрям економічного розвитку та запропонувати заходи для підвищення ефективності економічної поведінки. Звідси виникає необхідність дослідження факторів, які впливають на економічну поведінку підприємств, а також особливостей економічної поведінки платоспроможних та неплатоспроможних підприємств у перехідній економіці. В сучасних умовах найістотнішими факторами, що визначають умови формування економічної поведінки, є фактори економічного характеру, пов’язані як з можливістю підприємств виробляти певні товари і послуги, так й із фінансово-економічною політикою держави, платоспроможністю споживачів. Важливу роль відіграють й інші фактори, зокрема політичного, соціального, правового, стратегічного характеру.
У розробку проблематики, пов’язаної із формуванням економічної поведінки підприємств і підвищенням її ефективності в ринкових умовах значний внесок зробили такі вітчизняні і зарубіжні науковці, як А. Сміт, Д. Рікардо, М. Оріховський, М. Туган-Барановський, П. Друкер, Дж. Мілль, В. Зомбарт, М. Вебер, В. Парето, К. Ерроу, Г. Беккер, Д. Норт, Л. Тевено, М. Долішній, М. Козоріз, М. Бєлєнькій, Є. Бойко, В. Геєць, О. Кузьмін, С. Мочерний, О. Яременко, В. Лисовицький. У численних наукових працях названих та багатьох інших авторів розглянута значна кількість аспектів діяльності підприємств. Проте проблеми, пов’язані з особливостями формування економічної поведінки платоспроможних і неплатоспроможних підприємств, стратегічного планування економічної поведінки та формування моделі підвищення її ефективності досліджувались не достатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування економічної поведінки підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок