Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬ ТА ПРАВО ЯК РЕГУЛЯТОРИ ВІДНОСИН У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІУМІ

МОРАЛЬ ТА ПРАВО ЯК РЕГУЛЯТОРИ ВІДНОСИН У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІУМІ

Назва:
МОРАЛЬ ТА ПРАВО ЯК РЕГУЛЯТОРИ ВІДНОСИН У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІУМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХРІМЛІ ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 17+340
МОРАЛЬ ТА ПРАВО ЯК РЕГУЛЯТОРИ
ВІДНОСИН У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІУМІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Андрєєва Тетяна Олександрівна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Проценко Ольга Петрівна,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Дрожжина Світлана Володимирівна,
Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М.Туган-Барановського,
завідувач кафедри правових дисциплін
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”,
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “___” квітня 2007 року о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий ____________ 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Мораль і право – це чинники, історичне існування яких традиційно пов’язане як з упорядкуванням, організацією та регуляцією відносин між людьми, так і зі створенням та впровадженням нових механізмів соціальної взаємодії, які безпосередньо спрямовані на оптимізацію і раціоналізацію діяльності соціальних суб’єктів. Особливу значущість регулятивний потенціал нормативних систем моралі і права набуває в умовах здійснення глобалізаційних процесів завдяки їх можливостям у реалізації стратегічної орієнтації на формування планетарної єдності людей на засадах загальної відповідальності, співпраці та партнерства у міжнародних відносинах та бізнес-комунікаціях, а також їх ролі в адаптації особистості до сучасних соціально-комунікативних форм спілкування та в засвоєнні універсальних цінностей світового співтовариства.
Для України, яка затверджує себе в світі самостійних і рівноправних держав, що звернулися до нових напрямків у політиці, економіці, міжнародному праві, концептуальний аналіз моралі і права потребує реального наповнення. На фоні радикальних перетворень соціального буття виникає гостра необхідність вивчення проблем безпосередньої взаємодії нормативних систем моралі і права в контексті побудови нового соціуму, які виступають як регуляторами поведінки окремих осіб, так і детермінантами суспільного розвитку в цілому. Тому формується очевидна потреба в глибокому проникненні у сутність такого взаємозв'язку на основі соціально-філософського осмислення як в теоретичному, так і в практичному аспектах.
Важливим чинником актуальності роботи виступає та обставина, що в наш час, коли аксіологічна сфера духовних потреб переживає трансформацію, висока морально-правова культура людей сприяє збереженню гуманістичних принципів життя, таких як порядок, дисципліна, погодженість, справедливість, уважне ставлення до почуття власної гідності кожного. У ситуації кризи біосоціальної екології, контролю над використанням досягнень науки і техніки, стримування економічної експансії та невтримної гонки озброєння особливого значення набуває морально-правовий вимір діяльності, в першу чергу – легітимність соціальних рішень, програм, заснованих на позитивних ціннісних орієнтирах.
Актуалізує тему дисертації і процес формування моральних і юридичних настанов членів сучасного соціуму, що відбувається під впливом державних рішень, які інколи виявляються помилковими і несправедливими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРАЛЬ ТА ПРАВО ЯК РЕГУЛЯТОРИ ВІДНОСИН У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІУМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок