Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реверсивний асинхронний електропривід, що керується за ротором, з покращеними динамічними та енергетичними показниками

Реверсивний асинхронний електропривід, що керується за ротором, з покращеними динамічними та енергетичними показниками

Назва:
Реверсивний асинхронний електропривід, що керується за ротором, з покращеними динамічними та енергетичними показниками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
Карпук Ігор Анатолійович
УДК 681.5:82.83
Реверсивний асинхронний електропривід,
що керується за ротором, з покращеними динамічними
та енергетичними показниками
Спеціальність 05.09.03 – Електротехнічні комплекси і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Алчевськ.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент,
Шевченко Іван Степанович, Донбаський державний технічний університет,
професор кафедри автоматизованих електромеханічних систем, м. Алчевськ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
Герасимяк Ростислав Павлович, Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри електромеханічних систем з комп’ютерним управлінням, м. Одеса;
доктор технічних наук, професор,
Толочко Ольга Іванівна, ДВНЗ "Донецький національний технічний університет", завідуюча кафедрою електроприводу і автоматизації промислових установок, м. Донецьк.
Захист відбудеться “29” -листопада 2007 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.02 ДВНЗ "Донецький національний технічний університет" за адресою: Україна, 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58; 1-й навчальний корпус, малий актовий зал (1203).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДВНЗ "Донецкий національний технічний університет" за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2-й навчальний корпус
Автореферат розісланий “25” жовтня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради Д 11.052.02, к.т.н., доц. А.М. Ларін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Близько 2/3 усього обсягу виробляємої електроенергії (ЕЕ) використовується для механічної роботи, що виконується електроприводом (ЕП). Регульований ЕП проникає практично в усі технології, які не обходяться без перетворення ЕЕ в механічну. Цьому сприяють досягнення провідних електротехнічних корпорацій світу, які поставляють на ринок електронні компоненти, функціонально підготовлені для керування ЕП - як для безпосереднього перетворення ЕЕ, так і для керування цим процесом.
Регульовані ЕП завойовують області використання нерегульованих як для забезпечення технологічних характеристик, так і з метою енергозбереження. При цьому перевага віддається асинхронним ЕП, оскільки асинхронні машини (АМ) мають кращі масогабаритні показники, більш високу надійність та термін служби, простіші в обслуговуванні й ремонті.
Відомі чисельні розробки й дослідження, присвячені проблемі створення регульованого асинхронного електропривода. Великий внесок у вирішення цієї проблеми внесли вчені московської школи (Петров І.І., Соколов М.М., Булгаков О.О., Онищенко Г.Б., Сандлер О. С.), ленінградської (Башарин О.В., Соколовський Г.Г., Рудаков В.В.), уральської (Шубенко В.О., Браславський І.І.), одеської (Петров Л.П., Герасимяк Р.П., Андрющенко О.А.), львівської (Губенко Т.П., Плахтина Є.Г.), а також ряд інших учених України й Росії (Епштейн І.І., Садовой О.В., Чермалих В.М., Плесков В.І., Пересада С.М.) і закордонні вчені (Blaschke F., Leonard W.).
Частотнорегульовані ЕП, що використовуються та вирішують більшість технологічних завдань із прийнятною якістю, уступають по надійності ЕП на базі АМ з фазним ротором (ФР). Останні, маючи практично постійний за величиною магнітний потік, можуть забезпечувати високі регулювальні, динамічні й енергетичні показники так, як ЕП постійного струму з машинами незалежного збудження.
У цей час цілий ряд механізмів (підйому й пересування в кранах, рольганги різного призначення, штабелери, маніпулятори та ін.) обладнані такого роду ЕП. Забезпечуючи високу надійність роботи та задовільну динаміку, вони найчастіше мають або малий діапазон регулювання швидкості, або низькі енергетичні показники, або дуже чутливі до різного роду збурень.
З огляду на сказане вище та у зв'язку з ростом світових цін на енергоносії, завдання розробки ЕП на базі АМ із ФР з високими енергетичними й динамічними показниками, який забезпечує малу чутливість до параметричних і координатних збурень, є досить актуальним, оскільки передбачає високий економічний ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Реверсивний асинхронний електропривід, що керується за ротором, з покращеними динамічними та енергетичними показниками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок