Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порівняльна оцінка різних режимів терапії артеріальної гіпертензії з діабетичною нефропатією

Порівняльна оцінка різних режимів терапії артеріальної гіпертензії з діабетичною нефропатією

Назва:
Порівняльна оцінка різних режимів терапії артеріальної гіпертензії з діабетичною нефропатією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ЖАДАН АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 616.12-008.331.1+616.379-008.64-06:616.61]-0.85.22+615.272
Порівняльна оцінка різних режимів терапії артеріальної гіпертензії з діабетичною нефропатією
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Березняков Ігор Геннадійович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Власенко Михайло Антонович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії
і нефрології;
доктор медичних наук, професор
Топчій Іван Іванович,
Інститут терапії АМН України, м.Харків,
завідувач відділом нефрології.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України.
Захист відбудеться “17”лютого 2006 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м.Харків, пр.Леніна 4; т.707-73-24).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету.
Автореферат розісланий “16” січня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.мед.н., доцент Фролова Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Артеріальна гіпертензія (АГ) є одним з найрозповсюдженіших захворювань на нашій планеті і вносить найбільший вклад у структуру серцево-судинної захворюваності і смертності (В.М.Коваленко, 2004). Ризик розвитку серцево-судинних ускладнень визначається рівнем артеріального тиску (АТ), а також наявністю супутніх факторів ризику або уражень органів-мішеней (Г.В.Дзяк і співавт., 2003).
Наявність такого захворювання як цукровий діабет (ЦД) значно (до 20-30%) підвищує ризик виникнення серцево-судинних ускладнень. У багатьох випадках прослідковується патогенетичний взаємозв'язок АГ і порушень вуглеводного обміну, що є наслідком інсулінорезистентності – гіперінсулінемії. Результати багатоцентрового дослідження UKPDS показали, що більш інтенсивний контроль рівня АТ у хворих на ЦД 2 типу супроводжується зниженням частоти розвитку серцево-судинних захворювань і смертності, причому контроль рівня АТ сам по собі у попередженні розвитку макроускладнень більш важливий, ніж специфічна цукрознижуюча терапія (UK Prospective Diabetes Group, 1998).
Прогресуюче зниження функції нирок, що спостерігається у хворих на цукровий діабет і АГ і проявляється наявністю мікроальбумінурії (на ранній стадії) і протеїнурії, можна загальмувати шляхом інтенсивної антигіпертензивної терапії. Основне клінічне значення мікроальбумінурії (МАУ) полягає в тому, що це незалежний фактор ризику розвитку як термінальної хронічної ниркової недостатності, так і серцево-судинних ускладнень (Є.П.Свіщенко і співавт., 2002).
Препаратами першого вибору для лікування пацієнтів з діабетичною нефропатією є інгібітори ангіотензинперетворюючого фермента (ІАПФ) і блокатори рецепторів ангіотензина II (БРА) (Ю.М.Сіренко, 2005). У цілому ряді досліджень, у тому числі великих рандомізованих багатоцентрових, ці два класи антигіпертензивних препаратів продемонстрували свій нефропротективний ефект.
Дотепер не проводилося порівняльних досліджень ефективності БРА, ІАПФ і альфа1-адреноблокаторів, що здатні знижувати інсулінорезистентність та зменшувати атерогеність сироватки крові у хворих на АГ з діабетичною нефропатією. Таким чином, актуальність теми обумовлена необхідністю подальшого вивчення ефективності застосування перерахованих вище груп антигіпертензивних препаратів при АГ з діабетичною нефропатією.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківської медичної академії післядипломнї освіти (ХМАПО) і є фрагментом науково-дослідної роботи теми кафедри кардіології та функціональної діагностики за планом МОЗ України на тему “Вплив поліморфізму гена АПФ на клініко-гемодинамічні особливості артеріальної гіпертензії та ефективність терапії” (2003-2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Порівняльна оцінка різних режимів терапії артеріальної гіпертензії з діабетичною нефропатією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок