Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАЦІОНАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД НАСОСНИХ СТАНЦІЙ МІСЬКОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

РАЦІОНАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД НАСОСНИХ СТАНЦІЙ МІСЬКОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Назва:
РАЦІОНАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД НАСОСНИХ СТАНЦІЙ МІСЬКОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КОРЕНЬКОВА ТЕТЯНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 62-83: 628.122
РАЦІОНАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД НАСОСНИХ СТАНЦІЙ
МІСЬКОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ
Спеціальність 05.09.03 – Електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі систем автоматичного управління та електроприводу Кременчуцького державного політехнічного університету.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент,
Луговий Анатолій Васильович,
проректор Кременчуцького державного політехнічного
університету з науки, економіки і міжнародних зв’язків,
завідувач кафедри комп’ютерних інформаційних систем, професор
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор,
Чермалих Валентин Михайлович,
завідувач кафедрою автоматизації управління електротехнічними комплексами інституту енергозбереження та енергоменеджмента Національного технічного університету України “КПІ”
кандидат технічних наук, доцент,
Осадчук Юрій Георгійович,
доцент кафедри автоматизованого електроприводу, декан електротехнічного факультету Криворізького технічного університету
Провідна установа - Донецький державний технічний університет
Захист відбудеться 15 жовтня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 26.002.20 при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056,
м. Київ-56, вул. Борщагівська, 115, корп. 22, ауд. 316.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” (03056, м. Київ-56, пр. Перемоги, 37).
Автореферат розісланий 14 вересня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Федосенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку з загостренням проблеми економії електроенергії в Україні розробка та впровадження раціональних, що забезпечують мінімальне споживання електроенергії, способів управління технологічними процесами має в наш час важливе народногосподарське значення.
Системи водопостачання належать до найбільш енергоємних об’єктів міського комунального господарства, де основними споживачами електроенергії є насосні установки (НУ). Електропривод НУ в більшості випадків являє собою нерегульований привід на базі асинхронних та синхронних електродвигунів переважно з незмінною швидкістю обертання робочого колеса. Насосні установки міського водопроводу належать до споживачів групового характеру, де кілька насосних агрегатів (НА) працюють на загальну гідравлічну мережу з протитиском. У системі водопостачання має місце необхідність регулювання продуктивності насосних агрегатів через мінливий характер водоспоживання. Основним методом регулювання продуктивності НУ в даний час найчастіше залишається або дроселювання напору засувкою, або зміна числа працюючих одночасно насосів. Обидва способи регулювання направлені на розв’язання технологічних задач та практично не торкаються енергетичних режимів роботи НУ. В результаті від 5 до 15%, а в деяких випадках до 25-30% спожитої енергії втрачається через створення надлишкових напорів в мережі, втрат енергії при дроселюванні, наявність втрат та непродуктивних витрат води в мережі та в споживача.
Значний економічний ефект може бути досягнутий за рахунок регулювання швидкості обертання робочого колеса насоса, що дозволить досягти економії електроенергії до 30% і води до 20%.
У зв'язку з великою вартістю перетворюючих пристроїв для частотного управління і з врахуванням особливостей роботи НУ групового характеру доцільною схемою регульованого ЕП може бути асинхронний привід з фазовим управлінням напругою на затискачах статора. Система тиристорний регулятор напруги – асинхронний двигун (ТРН-АД) забезпечує регулювання одиночного агрегату в певних межах, його запуск, а також почерговий запуск всіх інших приводів, що працюють паралельно з регульованим (незалежно від того, яким машинним устаткуванням вони оснащені – синхронним чи асинхронним).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РАЦІОНАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД НАСОСНИХ СТАНЦІЙ МІСЬКОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок