Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,41 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство промислової політики України
Науково – виробнича корпорація
“Київський інститут автоматики”
Прокопенко Тетяна Олександрівна
УДК 681.5+658.5+664.1
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор ЛАДАНЮК Анатолій Петрович, Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій.
доктор технічних наук, доцент КУССУЛЬ Наталія Миколаївна, Інститут космічних досліджень НАНУ та НКАУ, завідувач відділу;
кандидат технічних наук, доцент МАНОХА Людмила Юріївна, Національний університет харчових технологій, доцент кафедри інформаційних систем.
Національний технічний університет України “КПІ” Міністерства освіти і науки України, кафедра автоматизованих систем обробки інформації.


Захист відбудеться 29.09.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.818.01 НВК “Київський інститут автоматики” за адресою: 04107, Київ – 107, вул. Нагірна, 22, корп.1, к.219.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 04107, Київ – 107, вул. Нагірна, 22, НВК “КІА”, вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НВК “Київський інститут автоматики”.
Автореферат розісланий 27.08.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Тронько Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливості цукрового виробництва та умови динамічного розвитку ринкової економіки вимагають нових підходів до управління: на перший план виходять економічні, ринкові критерії ефективності, підвищуються вимоги до гнучкості управління. Науково-технічний прогрес та динаміка зовнішнього середовища змушують сучасні підприємства перетворюватись у все більш складні системи.
В управлінні сучасним цукровим підприємством гостро постає проблема підвищення ефективності виробництва з максимальним охопленням автоматизацією функцій контролю та управління виробництвом в цілому на основі використання поточної інформації про виробничий процес. Існуючі інформаційні системи не забезпечують функції оперативної оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства, а також підготовки рекомендацій в прийнятті управлінських рішень. Тому розробка такої інформаційної системи з використанням інтелектуальних підсистем підтримки прийняття рішень є актуальною проблемою.
Об’єкт дослідження – процес оцінки ефективності функціонування підприємства цукрової промисловості.
Предмет дослідження – інформаційна система оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках науково-дослідної роботи “Еволюційні моделі, методи і засоби підтримки прийняття рішень при створенні віртуальних підприємств” (держ. рег. № 0103U0036860), яка проводилась згідно державного замовлення на науково-технічні праці з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки та координаційного плану Міністерства освіти і науки України.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є дослідження та розробка інформаційної системи з інтелектуальними підсистемами підтримки прийняття рішень для оцінки ефективності функціонування підприємств цукрової промисловості.
Для реалізації програми досліджень з розробки системи поставлені й вирішені наступні задачі: на основі аналізу предметної області цукрового виробництва та існуючих методів і математичних моделей оцінки ефективності цукрових заводів сформульовано задачу оперативної оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства; в результаті визначення показників функціонування підприємства цукрової промисловості сформовано систему критеріїв оперативної оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства; розроблено математичні моделі оцінки ефективності функціонування підприємств цукрової промисловості; на підставі проведеного ситуаційного аналізу розроблено методику вибору оптимального набору управлінських рішень, що визначають виробничий процес; розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальної інформаційної системи оцінки ефективності функціонування підприємств цукрової промисловості; розроблено інтелектуальні підсистеми підтримки прийняття рішень на основі багатоагентної сценарно-когнітивної моделі управління складними організаційними системами; проведено імітаційне моделювання оцінки ефективності функціонування підприємств цукрової промисловості на основі цільового сценарію; розроблено функціональну та технічну структури інтелектуальної інформаційної системи оцінки ефективності підприємств цукрової промисловості, яка виступає в якості інтелектуальної підсистеми підтримки прийняття рішень в інтегрованій автоматизованій системі управління виробництвом в цілому; проведено виробничі дослідження на цукрових підприємствах Черкаської області асоціації “Черкасицукор”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок