Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЧИННИКИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ ст. – ПОЧАТОК ХХІ ст.)

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЧИННИКИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ ст. – ПОЧАТОК ХХІ ст.)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЧИННИКИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ ст. – ПОЧАТОК ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АДАМОВИЧ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 94 (477): 342.413
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЧИННИКИ
КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ
(90-ті рр. ХХ ст. – ПОЧАТОК ХХІ ст.)
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, академік
Національної академії наук України
ЛИТВИН ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ,
завідувач кафедри новітньої історії України
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
віце-президент НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ШЕВЧУК ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ,
професор кафедри інформаційно-пропагандистського
забезпечення та військової журналістики
Національної академії оборони України
кандидат історичних наук
НАЗАРЧУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ,
старший викладач кафедри політичної історії
Київського національного економічного
університету імені Вадима Гетьмана
Захист відбудеться „17” березня 2008 р. о „10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий „15” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І.Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації. Дисертація складається з вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (649 назв) і шести додатків (27 с.). Загальний обсяг роботи становить 328 с.
Актуальність дослідження відзначається надзвичайною актуальністю осмислення цілого кола найбільш значущих для суспільного життя питань, пов’язаних із функціонуванням Конституції в умовах сучасного вітчизняного державного будівництва. Здобуття Україною незалежності, відродження і утвердження самостійної, демократичної, правової, соціальної держави, формування політичної системи, багатопартійності, громадянського суспільства зумовлюють необхідність ґрунтовного, комплексного історичного дослідження впливу подій суспільно-політичного життя на перебіг конституційного процесу, що відігравав вирішальну роль у ході новітнього державотворення, та вивчення проблем розробки, прийняття і внесення змін до Конституції України в 90-х рр. ХХ ст. – початку ХХІ ст.
Адже, незважаючи на появу цілої низки змістовних фахових розробок, присвячених дослідженню питань сучасного конституціоналізму в Україні, й досі спостерігається брак наукових праць, пов’язаних із всебічним аналізом новітнього конституційного процесу і чинників суспільно-політичного життя, які супроводжували його на кожному етапі державотворення.
Якщо ж враховувати те, що у період розробки, прийняття та внесення змін до Конституції України в державі виникали політичні кризи, за якими могла настати стагнація конституційного процесу, то актуальність досліджуваної теми, її пізнавальний і нормативно-ціннісний аспект зростає у зв’язку з необхідністю узагальнення набутого за роки незалежності України досвіду у сфері державного будівництва, поглиблення уявлення щодо ролі Конституції в процесі розвитку подій суспільно-політичного життя сучасної української держави.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження здійснено в межах науково-дослідницької теми „Історія української державності нової та новітньої доби” історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (державний реєстраційний номер № 06БФ046-01).
Об’єктом дослідження є учасники конституційного процесу в Україні 90-х рр. ХХ ст. – початку ХХІ ст. (Верховна Рада України, Президент України, уряд, політичні партії та інші), а також документи конституційного значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЧИННИКИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ ст. – ПОЧАТОК ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок