Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез, властивості та перетворення в ряду похідних пуриндіону-2,6

Синтез, властивості та перетворення в ряду похідних пуриндіону-2,6

Назва:
Синтез, властивості та перетворення в ряду похідних пуриндіону-2,6
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Свєнтух Дмитро Васильович
УДК 547.857.057-116
Синтез, властивості та перетворення
в ряду похідних пуриндіону-2,6
02.00.03. - органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Запорізького державного медичного університету Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук, доктор фармацевтичних наук, професор Прийменко Борис Олександрович, Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри органічної хімії.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Бурмістров Костянтин Сергійович,
Український державний хіміко-технологічний університет, професор кафедри фізичної хімії,
доктор хімічних наук, професор
Повстяной Михайло Васильович,
Херсонський національний технічний університет, завідуючий кафедрою органічного та біохімічного синтезу.
Провідна установа: | Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, відділ хімії біологічно активних сполук, м. Донецьк.
Захист відбудеться " 19 " квітня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.03 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету, 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий " 15 " березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.078.03, к.т.н., доцент Шевцова К.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Цікавість до хімії пурину, 2,6-діоксопурину та їх анельованих похідних пояснюється тим, що багато сполук у цьому ряді мають достатньо широкий діапазон біологічної активності. Пильна увага хіміків та біологів до похідних пурину зумовлена тим, що пурин та його 2,6-діоксопохідне (ксантин) являють собою структурні фрагменти ряду природних фізіологічно активних сполук та синтетичних лікарських речовин. Певний інтерес у цьому плані викликають природні – теофілін, теобромін, кофеїн, та синтетичні похідні – дипрофілін, нігексин, пентоксифілін, компламін, тіогуанін, фопурин, азатіоприн, ацикловір та ін., володіючи кардіостимулюючою, судинно-, бронхо- та коронаророзширюючою, спазмолітичною, діуретичною, імунодепресивною та іншими видами біологічної дії.
Отримання різноманітних похідних N3-метильованих 2,6-диоксопуринів (ксантинів) становить собою один з перспективних напрямків пошуку нових лікарських препаратів.
Поряд з вивченням фізико-хімічних властивостей та будови похідних пурину, широкий розвиток набули дослідження з синтезу більш доступних синтетичних аналогів, котрі менш токсичні та більш точно впливають на окремі системи та функції організму, ніж природні прототипи.
У цьому плані наявна велика кількість публікацій, присвячених модифікації урацилового фрагменту в молекулі ксантину, а також дослідженням із заміщення різними хімічними групами протонів у N1- чи N7-атомів в 1,3- або 3,7-диметилксантинах та атому водню, зв’язаного з С8-вуглецевим атомом, що дає змогу отримати широкий набір різноманітних похідних.
З урахуванням викладеного розробка методів синтезу, вивчення будови і властивостей похідних пурину та ксантину на наш час є перспективними та актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Робота виконувалась у рамках наукової тематики Запорізького державного медичного університету за темами "Синтез новых функциональнозамещенных в ряду пяти-, шести-, семичленных моно- и конденсированных азагетероциклических систем и их биологическая активность" (номер державної реєстрації 196U13916 1996-2000 рр., шифр НДР UH 15.00.05.96) та "Синтез, физико-химические и биологические свойства замещенных ксантина и его конденсированных производных" (номер державної реєстрації 010U003305 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез, властивості та перетворення в ряду похідних пуриндіону-2,6

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок