Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ АДСОРБЦІЙНОГО ОЧИЩЕННЯ ТА ЗНЕВОДНЕННЯ СПИРТОВИХ РОЗЧИНІВ ПРИРОДНИМИ СОРБЕНТАМИ

НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ АДСОРБЦІЙНОГО ОЧИЩЕННЯ ТА ЗНЕВОДНЕННЯ СПИРТОВИХ РОЗЧИНІВ ПРИРОДНИМИ СОРБЕНТАМИ

Назва:
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ АДСОРБЦІЙНОГО ОЧИЩЕННЯ ТА ЗНЕВОДНЕННЯ СПИРТОВИХ РОЗЧИНІВ ПРИРОДНИМИ СОРБЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,95 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
МЕЛЬНИК ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 66.093.48:549.67
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ
АДСОРБЦІЙНОГО ОЧИЩЕННЯ ТА ЗНЕВОДНЕННЯ СПИРТОВИХ
РОЗЧИНІВ ПРИРОДНИМИ СОРБЕНТАМИ
05.18.07 – Технологія продуктів бродіння
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор хімічних наук, професор, академік
Манк Валерій Веніамінович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри фізичної і колоїдної хімії
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Олійнічук Сергій Тимофійович,
директор Українського науково-дослідного інституту спирту і біотехнології продовольчих продуктів
 
доктор технічних наук, професор
Востріков Сергій Всеволодович,
Воронезька державна технологічна академія,
завідувач кафедри бродильних виробництв та
виноробства
доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович,
Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища
Провідна установа: | Інститут харчової хімії і технології
Національної академії наук України
Захист відбудеться “ 11 ” жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, ауд. А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 8 ” вересня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої ученої ради, к.т.н. Воронцова С. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найактуальніших проблем державного рівня, що стоять перед харчовою та переробною галузями промисловості, є забезпечення населення екологічно чистими продуктами харчування і підвищення їх конкурентоспроможності через впровадження науково-технічних досягнень при економному витрачанні паливно-енергетичних ресурсів. Не остання роль у вирішенні цієї проблеми належить виробництву алкогольних напоїв, зокрема горілок, якість яких залежить від показників води та спирту.
Існуючі нормативні документи обмежують вміст домішок у харчовому етиловому спирту. Та часом, неякісна вихідна сировина (внаслідок порушення технологічного регламенту виробництва етанолу) призводить до отримання етилового спирту, який містить альдегідів, естерів, вищих спиртів, метанолу більше, ніж це передбачено ДСТУ 4221:2003. Вміст домішок, які формують органолептичні показники спирту, а в подальшому і горілок, можна знизити шляхом очищення спирту в ємностях, які заповнені адсорбентами. В якості адсорбентів для очищення спирту та його розчинів перспективно використовувати природні дисперсні глинисті мінерали, поклади та розмаїття яких в Україні дуже великі.
В державній програмі розвитку спиртової промисловості чільне місце посідає виробництво зневодненого етанолу, що вирішує ряд важливих економічних задач, а саме: розширення сфери використання етилового спирту, перепрофілювання надлишкових потужностей з його виробництва, забезпечення сталого збуту продукції аграрного сектора, створення внутрішнього ринку біопалива, зменшення залежності держави від імпорту енергоносіїв, нарощування експортного потенціалу України.
Роботи вітчизняних вчених – В.М. Стабнікова, П.С. Циганкова, П.Л. Шияна, С.Т. Олійнічука, Є.О. Міхненка, В.А. Домарецького та інших – присвячені різним підходам до отримання зневодненого етанолу і стали базою для постановки досліджень та аналізу результатів його отримання за допомогою адсорбентів-цеолітів, які мають природне походження, дешевизну, доступність добування і обробки, унікальні сорбційні, іонообмінні, молекулярно-ситові властивості, підлягають модифікації, утилізації та регенерації, значні родовища яких є в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ АДСОРБЦІЙНОГО ОЧИЩЕННЯ ТА ЗНЕВОДНЕННЯ СПИРТОВИХ РОЗЧИНІВ ПРИРОДНИМИ СОРБЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок