Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КРЕАТИВНОСТІ ВИКЛАДАЧА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КРЕАТИВНОСТІ ВИКЛАДАЧА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КРЕАТИВНОСТІ ВИКЛАДАЧА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
ГОЦУЛЯК Наталія Євгенівна
УДК 159.9: 331.108.2:355
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ
РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КРЕАТИВНОСТІ
ВИКЛАДАЧА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Спеціальність 19.00.07
“Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Антонюк Наталія Миколаївна, Академія адвокатури України, кафедра іноземних мов та перекладу, професор кафедри.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор МОСКАЛЕЦЬ Віктор Петрович, завідувач кафедри загальної та експериментальної психології, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, кафедра загальної та експериментальної психології, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук, доцент ДУТКЕВИЧ Тетяна Вікторівна, Кам’янець-Подільський державний університет, кафедра психології освіти, праці і управління, завідувач кафедри.
Захист відбудеться “ 11 “ квітня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.02 в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
Автореферат розісланий “ 04 “ березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент В. М. Гладкова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній психології широко досліджуються питання змісту й особливостей професійної діяльності викладача, психологічних механізмів й умов розвитку педагогічної майстерності з метою вдосконалювання процесу підготовки й підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Однак, незважаючи на досить широке коло досліджень, можна стверджувати, що в контексті розвитку професійної креативності викладача іноземної мови практично не дослідженим залишається питання про особливості подолання психологічних бар’єрів у його професійній діяльності. Актуальність виявлення психологічних бар’єрів, характерних для діяльності викладача іноземної мови, і розкриття умов, що дають змогу для їх подолання, обумовлена об’єктивними вимогами перетворення системи іншомовної освіти, оптимізації й підвищення ефективності навчально-виховного процесу у ВНЗ й природному зростанні інтересу вчених у галузі психології й педагогіки до питань професійної компетентності сучасного викладача іноземної мови, креативних аспектів його професійної діяльності.
Отже, невідповідність між потребою суспільства у професійно-компетентних викладачах іноземної мови і наявним станом сформованої професійної компетентності та недостатня розробленість у психологічній галузі зумовили вибір теми дисертаційного дослідження “Психологічні умови розвитку професійної креативності викладача іноземної мови”.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано у рамках перспективного плану наукових досліджень Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького на 2000–2015 рр., а також погоджено з перспективним планом наукової та науково-технічної діяльності Військового інженерного інституту Подільського державного аграрно-технічного університету на 2006–2011 рр., в рамках програми Ради Європи “Вивчення мов громадянами Європи” (міждержавне рішення).
Тема дисертації затверджена вченою радою Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (протокол № 8 від 30.03.2006 р.) і узгоджена в Раді з координації наукових досліджень у галузі педагогіки і психології в Україні (протокол № 5 від 22.05.2007 р.).
Мета дослідження – виявлення психологічних умов розвитку професійної діяльності викладача іноземної мови з метою розвитку його креативності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КРЕАТИВНОСТІ ВИКЛАДАЧА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок