Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАТОРІ-ТАРЦІ ЗІТА ІШТВАНІВНА МОДИФІКАЦІЯ ОПТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВКОВИХ СТРУКТУР НА БАЗІ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ

БАТОРІ-ТАРЦІ ЗІТА ІШТВАНІВНА МОДИФІКАЦІЯ ОПТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВКОВИХ СТРУКТУР НА БАЗІ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ

Назва:
БАТОРІ-ТАРЦІ ЗІТА ІШТВАНІВНА МОДИФІКАЦІЯ ОПТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВКОВИХ СТРУКТУР НА БАЗІ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 539.2:539.216:535.34
БАТОРІ-ТАРЦІ ЗІТА ІШТВАНІВНА
МОДИФІКАЦІЯ ОПТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
ПЛІВКОВИХ СТРУКТУР НА БАЗІ
БАКТЕРІОРОДОПСИНУ
Спеціальність: 01.04.10.- фізика напівпровідників та
діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету і на кафедрі твердотільної електроніки Ужгородського національного університету.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Бандровська Ізольда Костянтинівна, доцент кафедри твердотільної електроніки УжНУ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Курик Михайло Васильович, завідувач відділом Інституту фізики НАН У, м. Київ.
доктор фізико-математичних наук, cт.н.с.,
Маслюк Володимир Трохимовия завідувач відділом Інституту електронної фізики НАН України, м. Ужгород.
Провідна організація: Львівський національний університет
ім. І. Франка , кафедра напівпровідників,
м. Львів
Захист відбудеться 06.06.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 при УжНУ за адресою 88000 Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд.181.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 10)
Автореферат розісланий 30.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Блецкан Д.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Сучасний стан фізики твердого тіла, напівпровідників і діелектриків характеризується суттєвою інтенсифікацією вивчення фізичних властивостей органічних матеріалів. Тенденція зменшення розмірів і великої інтеграції сучасних приладів, зростання їх економності, ставить задачі вибору вихідних органічних матеріалів, придатних для створення елементів оптоелектроніки різного функціонального призначення. Завдяки особливим оптичним властивостям, необмеженим ресурсам, простоті й екологічній чистоті одержання та надзвичайно високій циклічності бактеріородопсин (БР), з моменту відкриття його в пурпурних мембранах галофільних бактерій, знаходиться в центрі уваги вчених.
Аналіз публікацій, як зарубіжних, так і вітчизняних авторів, показав, що в даний час активно проводяться дослідження бактеріородопсину, як біоорганічного матеріалу, який в кристалічній формі має гексагональну структуру. Питома темнова електропровідність орієнтованих плівок бактеріородопсину складає ~ 10-10 Cм·м-1, для оптичних властивостей характерним є фотохромний ефект. Найбільш оптимальними структурами з погляду використання фотоіндукованих перетворень БР є плівкові нанокомпозитні структури в діелектричній матриці. Вивчення структури молекули, фотоциклу БР, руху протону в молекулі бактеріородопсину проводяться найпотужнішими методами сучасної науки, в тому числі методами електронної мікроскопії з роздільною здатністю до 0.15 нм. Аналоги БР, що одержуються шляхом заміни ретиналю - хромофору БР, представляють інший напрямок у дослідженнях цього фотохромного білка. Але, незважаючи на значну кількість робіт, присвячених бактеріородопсину, модифікація оптичних параметрів плівкових структур на його базі із введенням сенсибілізуючих речовин на сьогоднішній день вивчена недостатньо. Відсутні також відомості про механізм дії сенсибілізуючих речовин на фотоіндуковані зміни молекули БР. Вплив матриці на оптичні параметри плівкових структур на базі БР, що використовується при їх одержанні, трактується суперечливо. Все вищесказане підтверджує актуальність вибраної теми та необхідність розробки світлочутливих плівкових структур на базі бактеріородопсину різного складу. Розв'язання завдань ефективного керування оптичними параметрами плівок БР при збереженні їх надзвичайної реверсивностi, теоретичне та експериментальне обґрунтування механізму впливу сенсибілізуючих речовин на кінетику фотоциклу БР є необхідним для одержання плівкових структур БР з заданими властивостями.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БАТОРІ-ТАРЦІ ЗІТА ІШТВАНІВНА МОДИФІКАЦІЯ ОПТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВКОВИХ СТРУКТУР НА БАЗІ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок