Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ РІЗНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТРАВ’ЯНИСТИХ ФІТОЦЕНОЗІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

ЕКОЛОГО – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ РІЗНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТРАВ’ЯНИСТИХ ФІТОЦЕНОЗІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОЛОГО – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ РІЗНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТРАВ’ЯНИСТИХ ФІТОЦЕНОЗІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,49 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОХАН ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
УДК 581.5. 552. 553: 633.2 (477.61/ 477.62)
ЕКОЛОГО – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ РІЗНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТРАВ’ЯНИСТИХ ФІТОЦЕНОЗІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ
03.00.16 екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі мобілізації рослинних ресурсів Донецького ботанічного саду НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Глухов Олександр Захарович,
Донецький ботанічних сад НАН України,
завідувач відділом мобілізації рослинних ресурсів,
директор.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Грицан Юрій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, грунтознавства та екології, професор;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Мазур Антоніна Юхимівна,
Криворізький ботанічний сад НАН України, директор.
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться „22” березня 2006 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового вченого ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, університет, корп. 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано „21” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трав’янисті фітоценози, як складові біогеоценозів, відіграють велику багатогранну роль: утворення органічної речовини, накопичення енергії, осередку видової біорізноманітності, - і являються своєрідним ресурсом біосфери. Вони мають важливе господарське значення у житті людини - це далеко не вичерпаний запас цінних кормових, лікарських, фітомеліоративних, декоративних рослин. Степові трав’янисті ценози є утворювачами найцінніших у світі родючих ґрунтів чорноземів, захищають поверхню землі від вітрової і водної ерозій. Різке зменшення природних трав’янистих фітоценозів призводить до істотних змін у структурних елементах біосфери, її механізмів, котрі врівноважують її стан. Так, в Україні площа природних фітоценозів у 7,7 рази менша ріллі, тоді як у розвинутих країнах Європи спостерігається співвідношення на користь природних рослинних угруповань (у 2 рази і більше) (Боговін, Слюсар, Царенко, 2005). Тільки у Донецькій та Луганській областях сільськогосподарські угіддя займають 72,5% від загального земельного фонду. Орні землі складають 80%, а луки та пасовища лише 9% (Размещение производительных сил Донбасса, 1999; Земля тривоги нашої, 2001). Так знищення трав’янистих фітоценозів на Україні і, особливо степів на південному сході, призвело до значних екологічних порушень, а безсистемне використання залишків природних фітоценозів, що останнім часом виконували роль сінокосів та пасовищ, значно спростило їх структурно-функціональну організацію, знизило стійкість і продуктивність, посилило ерозійні процеси ґрунтів (Хархота, Чайка, 1985; Юрченко и др., 1993). Тому проблема відновлення трав’янистих фітоценозів на південному сході України є гострою і актуальною. Створення багаторічних екологічно чистих, економічно вигідних трав’янистих фітоценозів дозволить не тільки позбавитися від низки екологічних проблем, але і зберегти біорізноманітність, відновити родючість ґрунтів, позбавитися від ерозійних процесів, а також використовувати їх з господарською метою для отримання більш дешевих кормів (Глухов и др., 2003).
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження є складовою частиною плану НДР Донецького ботанічного саду НАН України: “Розробка теоретичних і практичних моделей багатовидових кормових агрофітоценозів” номер державної реєстрації № ДР 0196U001213 розділу: “Теоретичне і практичне обґрунтування створення натурних моделей кормових агрофітоценозів”; госпдоговірною НДР Донецького ботанічного саду НАН України: “Створення багаторічних високопродуктивних агрофітоценозів за участю видів інтродуцентів ДБС НАН України ” – номер державної реєстрації № ДР 0196U001213 розділу: “Підбір компонентів травосумішей з участю кормових та лікарських рослин для ділянок з різними екологічними умовами”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОЛОГО – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ РІЗНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТРАВ’ЯНИСТИХ ФІТОЦЕНОЗІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок