Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕНЕВА ГНИЛЬ СОЧЕВИЦІ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СХОДУ УКРАЇНИ

КОРЕНЕВА ГНИЛЬ СОЧЕВИЦІ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СХОДУ УКРАЇНИ

Назва:
КОРЕНЕВА ГНИЛЬ СОЧЕВИЦІ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СХОДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТАРЧЕНКО СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК 635.658:632.25:632.93(477.6)
КОРЕНЕВА ГНИЛЬ СОЧЕВИЦІ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СХОДУ УКРАЇНИ
06.01.11 - фітопатологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України та Луганському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, заслужений діяч науки
і техніки України, академік УААН, професор
Кирик Микола Миколайович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри фітопатології.
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук
Шевчук Валентина Костянтинівна,
Кам’янець–Подільський державний педагогічний
університет, професор кафедри біології;
кандидат сільськогосподарських наук
Ретьман Сергій Васильович,
Інститут захисту рослин УААН,
завідувач відділу захисту зернових культур.
Провідна установа – Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України, кафедра фітопатології, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 18 жовтня о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, кімната 41.
Автореферат розісланий 16 вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Менджул В. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основним фактором, що обмежує життя на Землі, може стати недостатня кількість грунтового азоту, якщо не використовувати засобів, які сприяють його накопиченню. В світі цієї проблеми в аграрному секторі України особливого значення набувають бобові культури (Оверченко Б., 2002), у тому числі сочевиця, яка здатна забезпечити до 200-300 кг/га азоту в грунті (Сорокін С.І, Майорова М.М., 1997; Besk D.P et al., 1991). Виробництво її дозволяє також знизити дефіцит рослинного білка. Тому сочевиця має велике значення як харчова дієтична культура (Глотова І.А. та ін.,1999). Її насіння – корисна експортна продукція: вартість однієї тонни на світовому ринку сягає 700 доларів (Lentils, 1996), що значно вище, ніж інших бобових та зернових культур.
Актуальність теми. Виробництво сочевиці в Україні обмежено за причин нестабільної врожайності, однією з яких є ураження кореневою гниллю (Родигин В.М., 1975; Кирик М.М., Старченко С.В., 2001). Хвороби цієї культури вивчено недостатньо. Фрагментарні відомості про їх шкодочинність та захисні заходи, серед яких перевага надається культивуванню стійких сортів, є в іноземній літературі. Сорти сочевиці, які рекомендовано для вирощування в Степу України, в більшій або меншій мірі уражуються кореневою гниллю. В зв’язку з цим, а також з існуванням у землеробстві факторів, які сприяють накопиченню інфекційного потенціалу грунту, вивчення кореневих гнилей та заходів з обмеження їх розвитку є актуальним і доцільним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Луганського національного аграрного університету і є складовою частиною держбюджетної теми “Створення пластичних високопродуктивних сортів гороху в умовах Східної України і впровадження їх у виробництво” (номер державної реєстрації 0100V004288).
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження – розробити та впровадити заходи щодо обмеження розвитку кореневої гнилі сочевиці в умовах південного сходу України, стабілізувати врожайність культури та отримати високоякісну продукцію. Для досягнення мети ставились такі завдання:
- визначити видовий склад та розповсюдження збудників хвороби в грунтах південного сходу України;
- вивчити симптоми хвороби, її шкодочинність;
- установити вплив метеорологічних факторів на динаміку хвороби;
- дати оцінку стійкості до кореневої гнилі сортозразків колекцій сочевиці;
- дослідити роль агротехнічних заходів в обмеженні розвитку хвороби;
- визначити біологічну та економічну ефективність застосування хімічних засобів для захисту сочевиці від кореневої гнилі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОРЕНЕВА ГНИЛЬ СОЧЕВИЦІ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СХОДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок