Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПОЛЬСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918-1939 РР.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПОЛЬСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918-1939 РР.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПОЛЬСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918-1939 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Імені ІВАНА ФРАНКА
Паславська Ольга Ярославівна
УДК 342(1-9).51/52+340+347.97/99(438)”1918-1939”
СТАНОВЛЕННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПОЛЬСЬКОЇ
РЕСПУБЛІКИ (1918-1939 РР.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
Історія політичних і правових вчень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
Кандидата юридичних наук
ЛЬВІВ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор Кульчицький Володимир Семенович,,
Член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист
України, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Никифора Михайло Васильович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, заступник декана юридичного факультету (м. Чернівці)
Кандидат юридичних наук, доцент Паньонко Ігор Михайлович, Львівський державний університет внутрішніх справ, завідувач кафедри цивільного та трудового права.
Провідна установа
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра теорії та історії держави і права України і зарубіжних країн (м.Харків)
Захист відбудеться “16” червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул.. Січових Стрільців, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розісланий “12” травня 2006 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.О. Семків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі становлення України як суверенної, демократичної, правової та соціальної держави важливим завданням є подальша демократизація її політичної системи та входження у європейську спільноту. Відтак велике значення має дослідження історичного аспекту інтеграційних процесів, що відбулися в державотворенні різних країн, та можливості співпраці з ними відповідно до нових політичних реалій.
Останнє десятиріччя ХХ століття було позначене глобальними політичними змінами, які переконливо підтверджують незаперечний факт, що найбільш важливими і складними залишаються проблеми національного відродження, становлення і розвитку державності. У цьому контексті природною є увага науковців до подій 1918 р., коли після Першої світової війни політична карта Європи зазнала значних змін. Розпад Російської, Австро-Угорської та Німецької імперій зумовили історичні процеси, які вилилися у національно-державне відродження і формування нових державних утворень. Тому великої наукової цінності, пізнавального і практичного значення набуває історична практика відновлення незалежності Польщі у 1918 р., формування її державності у формі конституційної парламентської демократії.
Такий досвід для державотворчого процесу в Україні є надзвичайно багатим і важливим, оскільки закономірності конституційного розвитку в міжвоєнній Польщі багато в чому подібні до законотворчих процесів в сучасній Україні. Формування та стабільність україно-польських відносин неможливі без вивчення їх історичних закономірностей, що потребують глибокого наукового аналізу та формування відповідних висновків, адже Польща свого часу долала такі самі труднощі і проблеми, які є зараз в Україні.
Майже цілковита відсутність в українській історико-правовій науці спеціальних комплексних досліджень, присвячених проблемі не лише відродження Польської держави в 1918 році, а й її конституційного розвитку, зумовила актуальність та вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у контексті наукової теми “Актуальні проблеми історії держави і права України, політичних і правових вчень та зарубіжної історії”, затвердженої наказом ректора Львівського національного університету імені Івана Франка № Н-239 від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПОЛЬСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918-1939 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок