Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ІРАКСЬКЕ ПИТАННЯ” В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН У 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

“ІРАКСЬКЕ ПИТАННЯ” В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН У 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
“ІРАКСЬКЕ ПИТАННЯ” В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН У 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЛОБОДЯН НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 567/327.56 “19”
“ІРАКСЬКЕ ПИТАННЯ” В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
У 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
 
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
УЖГОРОД - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
ГОНЧАР Борис Михайлович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедрою нової та
новітньої історії зарубіжних країн.
Офіційні опоненти:
Фісанов Володимир Петрович доктор історичних наук, професор кафедри
міжнародних відносин
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича.
Скороход Юрій Степанович кандидат історичних наук, доцент кафедри
міжнародних організацій та дипломатичної
служби Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Провідна установа Інститут історії України НАН України, відділ
всесвітньої історії і міжнародних відносин.
Захист відбудеться “11” жовтня 2002 року о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою м. Ужгород, вул.. Університетська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “ 9 ” вересня 2002р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук І.М.Ліхтей
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Проблема врегулювання кризи навколо Іраку належить до найгостріших питань міжнародного життя і знаходиться в центрі уваги світового співтовариства. Кризова ситуація навколо Іраку, яка триває вже більше 10 років, свідчить про те, що виникла необхідність у науково обґрунтованій концепції подолання “іракської кризи”, тобто повернення держави Ірак до повноправної участі в системі міжнародних відносин.
Актуальність теми. “Іракська проблема” належить до найгостріших питань міжнародного життя й знаходиться у центрі уваги світового співтовариства. Ірано-іракська війна, кувейтська криза 1990-1991рр. та подальша міжнародна ізоляція Іраку свідчать про те, що на початку ХХІ століття виникла необхідність науково обґрунтованої концепції повернення Іраку у систему міжнародних відносин. Невирішеність чисельних загальноарабських проблем, складовою яких є й “іракська проблема”, загрожує миру та безпеці як в США, так і в Європі та Росії. Підтвердженням того є терористичні акти в США, які мали місце 11 вересня 2001р..
Через жорсткі економічні санкції та посилений контроль спецкомісії ООН Ірак опинився ізольованим у міжнародному співтоваристві. Тривалі санкції ООН, щодо Іраку та зубожіння іракського народу, примушують Раду Безпеки ООН переглянути механізм стримування Іраку.
Міжнародні відносини в регіоні Перської затоки ускладнюються наявністю зовнішнього фактору, тобто прямої участі у справах Затоки США та інших країн Заходу. Радянський Союз і на сьогоднішній день Росія, як правонаступниця СРСР, виявляє безпосередній інтерес до справ Затоки, зокрема, в контексті розблокування ірако-кувейтської кризи 1991-1992 рр.. та післявоєнного врегулювання Москва виступила ініціатором реформування або ж перегляду в Раді Безпеки ООН моделі “стримування” Іраку та його поступового відновлення як суб’єкта системи міжнародних відносин.
Дослідження кризової ситуації навколо Іраку, її місце та роль у регіональних та глобальних міжнародних відносинах має суттєве значення для формування геостратегії України в регіоні Перської затоки. Останнім часом українська держава розширює співробітництво з усіма країнами Затоки, в тому числі й з Іраком. В 2000 р. в Іраці було відкрито українське посольство. Близькосхідний напрямок зовнішньої політики України тяжіє до диверсифікації відносин з державами регіону в контексті налагодження стабільного каналу постачання енергоресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: “ІРАКСЬКЕ ПИТАННЯ” В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН У 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок