Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ІНЖИНІРИНГУ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ІНЖИНІРИНГУ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

Назва:
МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ІНЖИНІРИНГУ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Кукленко Дмитро Вікторович
УДК 004.65:004.825
МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ІНЖИНІРИНГУ ДАНИХ
В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Ткачук Микола В‘ячеславович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри автоматизованих систем управління.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Федорович Олег Євгенович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського ”ХАІ”,
завідувач кафедри інформаційно-управляючих систем,
кандидат технічних наук
Євланов Максим Вікторович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри інформаційних управляючих систем.
Провідна установа: | Одеський національний політехнічний університет, Міністерство освіти і науки України,
кафедра системного програмного забезпечення,
м. Одеса.
Захист відбудеться 16 червня 2005 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, Харків – 2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 14 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Голоскоков О.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з галузей сучасних комп'ютерних технологій, що розвиваються найбільш швидко, є технологія створення автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУ ТП). Значні обсяги даних, що обробляються в таких системах, висока інтенсивність інформаційного обміну, що обумовлена швидкістю протікання ТП, разом з розподіленим характером цих систем приводять до необхідності розробки інтелектуальних моделей і процедур для обробки інформації в таких системах.
Поточний етап розвитку АСУ ТП характеризується впровадженням в процес управління ТП обчислювальної техніки. Сучасні інформаційні системи використовуються для вирішення таких задач, як збір даних про хід ТП та відображення його стану. Одним з підходів до розробки програмного забезпечення АСУ ТП є використання систем контрольованого управління доступом та збору даних (Supervisory Control Access and Data Acquisition, або SCADA). Застосування SCADA-систем дозволяє здійснювати автоматизовану розробку АСУ ТП, забезпечує можливість контролю стану ТП у режимі реального часу із використанням зручних для операторів ТП засобів відображення інформації. Однак на сьогоднішній час моделі та інформаційні технології, що забезпечують інтелектуальну обробку даних в складних багаторівневих АСУ ТП, не були достатньо розвинуті. Існуючі комерційні системи, що відносяться здебільшого до класу SCADA-систем, вирішують лише такі традиційні задачі обробки даних, як збір даних, їх накопичування та візуалізація. Все це говорить про актуальність наукових досліджень щодо підвищення ефективності обробки даних в АСУ ТП, які виконувались у дисертаційній роботі.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в межах держбюджетної теми № 0103U001543 „Розробка інформаційних моделей для реалізації процедур структурного синтезу в комп‘ютерно-інтегрованих системах”, (наказ МОН України № 633 від 05.11.2002 р.), а також згідно госпрозрахункового договору №80133 між кафедрою автоматизованих систем управління НТУ “ХПІ” та КБ „Промавтоматика” (м. Харків). Здобувач брав участь у виконанні зазначених робот як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ІНЖИНІРИНГУ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок