Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕКТРАЛЬНІ ТА ФОТОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛ-НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ZnO ТА CdS

СПЕКТРАЛЬНІ ТА ФОТОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛ-НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ZnO ТА CdS

Назва:
СПЕКТРАЛЬНІ ТА ФОТОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛ-НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ZnO ТА CdS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л. В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
ШВАЛАГІН ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 541.14, 541.145
СПЕКТРАЛЬНІ ТА ФОТОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛ-НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ZnO ТА CdS
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Кучмій Степан Ярославович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Колбасов Генадій Якович,
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу
кандидат хімічних наук
Швець Олексій Васильович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 17 ” січня 2006 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий “ 8 ” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Я.Д. Лампека


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наночастинки напівпровідників є об’єктами дослідження кількох напрямків фізики, хімії і матеріалознавства, які стрімко розвиваються протягом двох останніх десятиріч. Аналіз літератури свідчить, що деякі важливі питання фотоніки наночастинок напів-провідників залишаються розробленими недостатньо. Серед таких питань - вплив квантових розмірних ефектів на фотохімічну поведінку напів-провідникових нанокристалів і пошук можливостей подальшого підвищення ефективності функціонування фотокаталітичних систем на їх основі. Остання із зазначених проблем може бути вирішена декількома шляхами. Загальним в них є спроба створити складні бінарні, зокрема, метал-напівпровідникові наноструктурні системи, в яких можна було б підвищити ступінь розділення фотогенерованих зарядів.
Відомо, що необхідною умовою ефективного перебігу багатьох відновних процесів за участю фотогенерованих електронів зони провідності напівпровідникових кристалів є наявність в системі додаткових каталізаторів – металів, роль яких полягає в акумулюванні електронів і полегшенні їх переносу на субстрати фотокаталітичного перетворення. Перспективним методом одержання подібних нанокомпозитів є відновлення сполук металів, адсорбованих на поверхні напівпровідникових кристалів або наноструктур. У випадку фотоактивних напівпровідників, таких як CdS, TiO2, ZnО, ZnS та ін., метал може бути осаджений на поверхню напівпровідника в процесі фотокаталітичного відновлення його іонів. Таким чином, систематичне дослідження процесів фотохімічного утворення метал-напівпровідникових нанокомпозитів на основі наночастинок ZnO і CdS, та вивчення їх спектральних і фотохімічних властивостей є актуальним завданням.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами відомчих тем відділу фотохімії Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України “Вплив квантових розмірних ефектів в напівпровідникових наноструктурних матеріалах на електронні процеси і фотокаталітичні реакції в системах на їх основі” (№ держреєстрації 0101 U002694), “Розробка нових напівпровідникових наноструктурних матеріалів – світлочутливих компонентів високоефективних фотокаталітич-них редокс-систем” (№ держреєстрації 0104 U000189) та проекту “Фізико-хімічні аспекти створення нових наноструктурних фотокаталізаторів” (№ держреєстрації 0103 U006608), що виконується в рамках комплексної програми НАН України з фундаментальних досліджень “Наносистеми, наноматеріали та нанотехнології”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СПЕКТРАЛЬНІ ТА ФОТОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛ-НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ZnO ТА CdS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок