Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛЕМІННІ НАРОДИ БАЛКАНСЬКОГО ПІВОСТРОВА У МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИНАХ КІНЦЯ IV – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ІІ СТ. ДО Н. Е.

ПЛЕМІННІ НАРОДИ БАЛКАНСЬКОГО ПІВОСТРОВА У МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИНАХ КІНЦЯ IV – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ІІ СТ. ДО Н. Е.

Назва:
ПЛЕМІННІ НАРОДИ БАЛКАНСЬКОГО ПІВОСТРОВА У МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИНАХ КІНЦЯ IV – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ІІ СТ. ДО Н. Е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,33 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Абрамова Вікторія Володимирівна
УДК: 94(497)„-4-2”:327
ПЛЕМІННІ НАРОДИ БАЛКАНСЬКОГО ПІВОСТРОВА У МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИНАХ КІНЦЯ IV – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ІІ СТ. ДО Н. Е.
Спеціальність – 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
АНДРУХ Світлана Іванівна
Запорізький державний університет,
доцент кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПЕТРОВА Елеонора Борисівна
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
професор кафедри історії стародавнього
світу та середніх віків
кандидат історичних наук, доцент
МАРТЕМ’ЯНОВ Олексій Павлович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна,
доцент кафедри історії стародавнього
світу та середніх віків
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
кафедра всесвітньої історії, м. Донецьк
Захист відбудеться „28” травня 2004 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65)
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий „20” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні для історичної науки актуальною є проблема становлення цивілізацій. Одним з важливих елементів цього процесу свого часу стало включення в систему цивілізацій варварських народів. Зоною контактів античної цивілізації з навколишніми варварами в елліністичну епоху був Балканський півострів. Під “варварами” або “племінними народами” ми розуміємо народи, які у досліджуваний період знаходилися на різних етапах розвитку і розкладу первіснообщинного ладу та формування ранньодержавних утворень.
Стосунки “цивілізація – варвари” і сприйняття останніми цивілізації змінювалися в різні періоди історії. В класичну епоху, коли розвинуте античне суспільство зіткнулося зі статичним племінним оточенням, яке ще не вступило у фазу суспільних змін, відносини між ними зводилися до мінімуму. В елліністичний період ситуація змінилася. З одного боку, антична цивілізація перебувала в стадії трансформації, пов’язаної зі сприйняттям східної культури; з іншого – варвари підійшли до етапу розкладу первісного суспільства і формування окремих елементів державності. Саме на цей період, коли і варвари, і цивілізація перебували в динаміці, припадає пік активності контактів між ними, головна складова яких – війна. Варвари ще не були частиною античної цивілізації, проте сприймали окремі її здобутки, запозичували норми міжнародного життя, військове мистецтво. Елліністичний період викликає особливий інтерес, тому що тоді були закладені основи подальшої інтеграції варварів у цивілізацію як її складової частини, спочатку примусово, а потім, в період Римської імперії та Візантії, варвари самі стають носіями цивілізації.
Спеціальних досліджень з цих питань у вітчизняній і зарубіжній історіографії дуже мало. Проблема племінних народів як рівноправних, самодостатніх суб’єктів міжнародної політики в історичній літературі не порушувалася. Історія Середземномор'я елліністичного періоду не може бути повною без визначення характеру стосунків між варварами і античною цивілізацією.
У роботі основний акцент зроблений на міжнародних відносинах. У це поняття входить цілий спектр взаємин між народами у сфері економіки і політики, династичні зв'язки, дипломатичні стосунки, найманство, воєнні конфлікти та ін. В елліністичний період домінантою була саме війна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЛЕМІННІ НАРОДИ БАЛКАНСЬКОГО ПІВОСТРОВА У МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИНАХ КІНЦЯ IV – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ІІ СТ. ДО Н. Е.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок