Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ДАЛЬНЬОГО ПОРЯДКУ В ТВЕРДОМУ ТІЛІ З НАНОМАСШТАБНОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ ЙОГО ПРОСТОРОВОЇ СТРУКТУРИ.

МОДЕЛІ ДАЛЬНЬОГО ПОРЯДКУ В ТВЕРДОМУ ТІЛІ З НАНОМАСШТАБНОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ ЙОГО ПРОСТОРОВОЇ СТРУКТУРИ.

Назва:
МОДЕЛІ ДАЛЬНЬОГО ПОРЯДКУ В ТВЕРДОМУ ТІЛІ З НАНОМАСШТАБНОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ ЙОГО ПРОСТОРОВОЇ СТРУКТУРИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,72 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ІМ. Г.В. КУРДЮМОВА
ГОРОБЕЦЬ ВІКТОР ЮРІЙОВИЧ
УДК 537.6; 538.9
МОДЕЛІ ДАЛЬНЬОГО ПОРЯДКУ В ТВЕРДОМУ ТІЛІ З НАНОМАСШТАБНОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ ЙОГО ПРОСТОРОВОЇ СТРУКТУРИ.
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті магнетизму НАН та МОН України.
Науковий керівник: академік НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Бар’яхтар Віктор Григорович,
директор Інституту магнетизму НАН та МОН України
Офіційні опоненти: Репецький Станіслав Петрович, д.ф.-м.н., професор
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізики функціональних матеріалів
Лось Віктор Федорович, д.ф.-м.н., професор
Інститут магнетизму НАН та МОН України,
завідувач лабораторії фізики магнітних матеріалів
Провідна організація: Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна
НАН України
Захист відбудеться 13 грудня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03680, Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36; актовий зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, т. 424-10-05).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий ” 10 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.
Загальна характеристика роботи
За останні десятиліття відкриті нові принципи і сформовані технічні і технологічні засоби, які дають можливості створювати новітні матеріали, що мають надзвичайно нерівноважну унікально тонку внутрішню структуру - наноструктурні або нанофазні матеріали. На можливість створення таких матеріалів з великим різноманіттям фізичних властивостей, що обумовлені їх ультратонкою просторовою наномасштабною структурою вперше вказав ще в 1959 році Нобелівський лауреат Р. Фейнман.
Такі наноструктурні матеріали принципово відрізняються від монокристалічних або склоподібних матеріалів тим, що їх характерні структурні або фазові фрагменти мають об’єми, порівняні по величині з об’ємами перехідних областей між ними. Ця ультратонка структура наноматеріалів може суттєво змінити як якісно так і кількісно характеристики електронних енергетичних спектрів і, відповідно до цього, всі інші його фізичні макро- і мікрохарактеристики, наприклад такі, як модулі пружності, електричну провідність, розподіли електричної і магнітної поляризації і, взагалі, параметри порядку, що характеризують фізичний стан і властивості таких нерівноважних матеріалів. При цьому можуть змінюватись не лише величини параметрів порядку і їх просторово-часові характеристики, але і формуватись нові властивості, або зникати ті, що можуть існувати в матеріалах без наноструктури.
Актуальність теми. На сьогодні вже отримана велика кількість різноманітних за своїми фізичними властивостями наноструктурних матеріалів за допомогою різних технологічних підходів і способів. При цьому ряд фізичних ефектів в них в значній мірі обумовлений якраз наномасштабними просторовими неоднорідностями. До найбільш виразних фізичних явищ цього класу слід віднести, наприклад, ефект гігантського магнетоопору і ефект близькості в шаруватих структурах магнетик - немагнітний метал - магнетик, особливості розповсюдження хвиль в фононних і магнонних кристалах, розподіли параметрів порядку в наночастках і наноточках і т. д. Вивченню і уточненню фізичних механізмів, які відповідають за фізичні процеси в таких умовах присвячена в останні два десятиліття велика кількість наукових публікацій і міжнародних конференцій і інтерес до них постійно зростає. Це обумовлено як необхідністю подальшого розвитку фізичних уявлень про природу таких наноструктурних станів твердих тіл, так і багатообіцяючими перспективами використання наноструктурних матеріалів в якості нової елементної бази сучасної техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛІ ДАЛЬНЬОГО ПОРЯДКУ В ТВЕРДОМУ ТІЛІ З НАНОМАСШТАБНОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ ЙОГО ПРОСТОРОВОЇ СТРУКТУРИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок