Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Профілактика та лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з цитомегаловірусною інфекцією

Профілактика та лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з цитомегаловірусною інфекцією

Назва:
Профілактика та лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з цитомегаловірусною інфекцією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АкадеміїІнститут педіатрії, акушерства та гінекології
Академії медичних наук України
Тетерін
Валентин Володимирович
УДК 618. 3 : 616 – 022.6/ - 084
Профілактика та лікування
фетоплацентарної недостатності
у вагітних з цитомегаловірусною інфекцією
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології
Академії медичних наук України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Коломійцева Антоніна Георгіївна, завідувач відділення патології вагітності та пологів Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м.Київ)
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН та НАН України,
Степанківська Галина Костянтинівна, професор кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету
ім. О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ)
доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Чайка Володимир Кирилович, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології Донецького державного медичного університету МОЗ України
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології ( м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “ 12 ” березня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія,” ”Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, ).
Автореферат розісланий “ 08 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Л.В.Квашніна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Протягом останнього десятиріччя у всьому світі на фоні погіршення екологічної та економічної ситуації, урбанізації, зниження імунологічної реактивності населення, стресів зростає кількість ускладнень у перебігу вагітності та пологів, випадків інфікування організму вагітних та внутрішньоутробного інфікування плода (Б.Л.Гуртовий,1994; Є.Ф.Кира,1995; В.І.Козлова та співавт.,1998; Б.І.Медведєв,1998; О.С.Прилуцький,1998; Г.М.Савельєва,1997; В.М.Смілянська ,1998 ).
Інфекція в цілому та інфекція нижнього відділу статевих шляхів може призвести до розвитку хоріоамніоніту, передчасного відходження навколоплідних вод, передчасних пологів, післяпологового ендометриту, перинатальних ушкоджень плода (О.Р.Баєв,1998; В.М.Сидельникова, 1996; Г.К.Степанківська,1989). Особливо зростає роль вірусів у несприятливому перебігу вагітності та дії на плід, при цьому надзвичайно важко диференціювати шкідливий вплив вірусу або загострення латентної інфекції, здебільшого у разі відсутності клінічної картини вірусної інфекції.
Найнебезпечнішими для вагітних є віруси цитомегалії (ЦМВ) і герпесу. Їхня наявність в організмі вагітних може призвести до невиношування, мертвонароджуваності, а також бути причиною вродженої фізичної та розумової відсталості дитини (порушень у неї слуху, зору та ін.).
Незважаючи на значну кількість наукових робіт, присвячених цитомегаловірусній інфекції у вагітних, недостатньо відомостей про особливості фетоплацентарної системи і її зв’язок з інфікованістю організму, з показниками загального, і особливо місцевого імунітету, що має велике значення для розвитку плода та його стану після народження.
Це надзвичайно важливо, оскільки відомо, що навіть за відсутності клініки захворювання тривалий інфекційний процес, носіння вірусів призводять до імунодефіциту (Н.Н.Русакова ,1992).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Профілактика та лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з цитомегаловірусною інфекцією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок