Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функціонування ринку молока в сучасних умовах господарювання

Функціонування ринку молока в сучасних умовах господарювання

Назва:
Функціонування ринку молока в сучасних умовах господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний аграрний університет імені В.В.Докучаєва
На правах рукопису
Захарченко Юрій Миколайович
УДК 631.155.2:339.1:636.2
Функціонування ринку молока в сучасних умовах
господарювання
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному аграрному університеті
ім. В.В.Докучаєва, Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник - кандидат економічних наук, професор
ОГІЙЧУК Микола Феодосійович
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ШКІЛЬОВ Олександр Васильович,
Національний аграрний університет, м. Київ
професор кафедри соціології та розвитку села
кандидат економічних наук, професор
ГОРКАВИЙ Володимир Кузьмич,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, завідувач кафедри статистики та економічного аналізу
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики, кафедра аграрного бізнесу
Захист відбудеться “14” січня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків,
п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий “ 3 ” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подолання кризових явищ у економіці України, які особливо відчуваються у сільському господарстві, і зокрема в галузі тваринництва, потребує впровадження нових економічних методів господарювання та функціонування ринку сільськогосподарської продукції. Підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції та її переробки пов'язано з проведенням комплексних організаційно-правових заходів, удосконаленням системи взаємозв'язків виробника продукції, її переробника та держави.
За цих умов організаційно-методологічні аспекти функціонування ринку сільськогосподарської продукції потребують суттєвого поліпшення. Багато зроблено у напрямку підвищення економічної ефективності виробництва продукції тваринництва, зокрема молока та його переробки молочними заводами.
У створення та розвиток належних економічних відносин для нормального функціонування сільського господарства в цілому та молочнопродуктового підкомплексу і ринку молока зокрема значний вклад внесли відомі вітчизняні й зарубіжні вчені та практики: І. Лукінов, П. Саблук, О. Шпичак, В. Амбросов, П.. Макаренко, В. Зимовець, В. Бойко, О. Шкільов, П. Березівський, В. Котков, М. Коржинський, Ю. Рубан, В. Гайдук, Д. Левантин, О. Фурманюк та ін.
Проте система функціонування ринку молока досі не відрегульована і потребує більш глибокого вивчення і розробки. В економічній літературі недостатньо викладені точки зору про місце держави в регулюванні ринку молока та створенні необхідних умов для його ефективного функціонування. Потребують також висвітлення питання податкового реформування у молокопереробній сфері щодо звільнення виробників від сплати ПДВ або хоча б відчутного його зменшення, внаслідок чого суттєво зменшиться кінцева вартість молочних продуктів, вони стануть доступнішими для більшості населення держави, тобто значно підвищиться платоспроможний попит на продукцію, яка завжди була соціально спрямованою і вживалася усіма верствами населення.
Недостатньо відпрацьований взаємозв'язок виробників молока та переробних підприємств, порядок оплати за продукцію, що призвело до появи значної кількості посередників - комерційних структур, функції яких могли б повною мірою виконувати переробні підприємства, проте не мають такої можливості через недосконале законодавство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Функціонування ринку молока в сучасних умовах господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок