Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ РИЗИКОВОСТІ КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

ОПТИМІЗАЦІЯ РИЗИКОВОСТІ КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ РИЗИКОВОСТІ КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФАСТОВЕЦЬ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 336.717.061
ОПТИМІЗАЦІЯ РИЗИКОВОСТІ КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківського менеджменту та обліку Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Івасів Богдан Степанович,
Тернопільський державний економічний університет,
професор кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Міщенко Володимир Іванович,
Центр наукових досліджень
Національного банку України, директор;
кандидат економічних наук, доцент
Вожжов Анатолій Павлович,
Севастопольський національний технічний університет,
завідувач кафедри фінансів та кредиту.
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра банківських інвестицій, Міністерство освіти і науки
України, м. Київ.
Захист відбудеться “7” жовтня 2005 р. о 12.00 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.03 у Тернопільському державному економічному університеті за адресою 46000, м Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, Зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного економічного університету за адресою м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “ 5 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М.П.Шаварина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Всебічне проникнення малого підприємництва в економічну систему є необхідною передумовою переходу економіки на ринкові відносини. Мале підприємництво має найнижчі інвестиційні потреби та характеризується найшвидшим обігом капіталу. Світовий досвід свідчить, що воно забезпечує у 2-3 рази більшу ефективність капіталовкладень і за обсягами коштів, і за термінами віддачі. В Україні спостерігається тенденція стійкого приросту кількості суб’єктів малого бізнесу (СМБ), що дає підстави переконливо стверджувати про переростання даних підприємств у міцний сегмент ринкової економіки. Разом з тим, сьогодні гостро стоїть проблема фінансової та кредитної підтримки малих підприємств, яка належить до першочергових чинників, що гальмують розвиток малого бізнесу в Україні.
За останні роки в Україні був здійснений перехід до принципово нових економічних відносин, який закономірно призвів до необхідності постановки і вирішення нових для більшості українських банків завдань, пов’язаних із значним збільшенням ризиків їх діяльності. Серед усієї сукупності банківських ризиків одне з центральних місць займає кредитний ризик, який виникає в процесі реалізації кредитних відносин за умови порушення принципу поверненості кредиту, і який призводить до серйозних фінансових втрат банку.
В умовах нестійкого правового й економічного середовища, посилення міжбанківської конкуренції дослідження проблеми оптимізації банківських ризиків і, безперечно, оптимізації ризиковості кредитування малого бізнесу набуває особливої актуальності. Вибір предметом дослідження проблеми ризиковості кредитування суб’єктів малого бізнесу зумовлений, перш за все, відсутністю чітких позицій і недостатньою підготовкою українських банків до діяльності щодо регулювання ризиків на даному сегменті кредитного ринку.
Проблеми функціонування суб’єктів малого бізнесу в ринкових умовах, виникнення, оцінки та регулювання кредитних ризиків, які розглядаються в дисертаційній роботі, є предметом дослідження провідних українських і зарубіжних вчених. Зокрема, дослідженню проблем фінансової і кредитної підтримки малих підприємств присвячені наукові праці вітчизняних вчених (П.Ю.Буряка, З.С.Варналія, І.Волкова, М.М.Долішньої, О.В.Кужель, О.Є.Мазура), а також російських (А.О.Блінова, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ РИЗИКОВОСТІ КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок