Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСТРИЙ КАТАРАЛЬНИЙ МАСТИТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (ПОШИРЕННЯ, ЕТІОПАТОГЕНЕЗ ТА ЛІКУВАННЯ)

ГОСТРИЙ КАТАРАЛЬНИЙ МАСТИТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (ПОШИРЕННЯ, ЕТІОПАТОГЕНЕЗ ТА ЛІКУВАННЯ)

Назва:
ГОСТРИЙ КАТАРАЛЬНИЙ МАСТИТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (ПОШИРЕННЯ, ЕТІОПАТОГЕНЕЗ ТА ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАЛЬЧУК ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 619:618.19-002:636.2
ГОСТРИЙ КАТАРАЛЬНИЙ МАСТИТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (ПОШИРЕННЯ, ЕТІОПАТОГЕНЕЗ ТА ЛІКУВАННЯ)
16.00.07 – ветеринарне акушерство
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Любецький Віталій Йосипович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри акушерства, гінекології
та біотехнології відтворення тварин
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Харута Григорій Григорович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри акушерства і штучного
осіменіння сільськогосподарських тварин
кандидат ветеринарних наук, доцент
Стефаник Василь Юрійович,
Львівський національний університет ветеринарної
медицини та біотехнології імені С.З. Ґжицького,
доцент кафедри акушерства і штучного
осіменіння сільськогосподарських тварин
Захист відбудеться “ 7 ” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.13 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус № 4, к. 41
Автореферат розісланий “2” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Лакатош
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впродовж останніх десятиліть в Україні спостерігається помітний прогрес у підвищенні молочної продуктивності корів. Однак, цей процес у багатьох випадках не супроводжується підвищенням якості отриманої продукції та термінів використання тварин. До стримуючих факторів, у першу чергу, належать хвороби молочної залози, провідна роль серед яких належить маститу. Нині ця проблема залишається однією із актуальних у ветеринарній медицині, а тому поглиблене вивчення етіопатогенезу цього запального процесу є необхідною передумовою його терапії та профілактики.
На ринку ветеринарних препаратів є значна кількість засобів для лікування корів хворих на мастит, переважно, це антибіотики, сульфаніламідні препарати або їх комбінації. Однак як свідчать літературні дані, проявляючи лікувальний ефект, вони не вирішують повною мірою поставленої задачі. Відомо, що застосування окремих антибактеріальних препаратів сприяє розвитку алергічних реакцій як у тварин, так і у споживачів молочної продукції. Поряд з цим, необґрунтоване та неконтрольоване застосування антибіотиків сприяє появі нових антибіотикостійких штамів мікроорганізмів, зниженню адаптаційних можливостей організму, що значно ускладнює лікування та профілактику маститу.
Тому науковці та практичні лікарі ветеринарної медицини постійно продовжують пошук ефективних, екологічно чистих лікувальних та профілактичних засобів, які б проявляли мінімальний негативний вплив на макроорганізм, мали максимальний лікувальний ефект і водночас були спрямовані на підвищення активності природних захисних сил організму (Оксамитний М.К., Векслер С.А., 1988; Нагорний І.С., Бородиня В.І., 1989; Звєрєва Г.В., Олеськів В.М., 1991; Івашура А.І, 1991; Хомин С.П., Дмитрів О.Я., 1999; Шпилева Л.О., 2000; Головко А.Н., Вечтомов В.Я., 2001; Зажарська Н.М., 2001).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом наукової тематики кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ННІ ВМЯБПТ НАУ, держбюджетної теми № 110/118 п.р.: “Розробити методи терапії і стимуляції відтворної функції високопродуктивних корів” (державний реєстраційний № 0104 U 003857).
Мета і завдання дослідження полягали у аналізі поширення маститу, сезонності його прояву, взаємозв’язку морфологічних, біохімічних, імунологічних та ендокринних показників крові з фізіологічним станом молочної залози і визначення ефективності різних методів лікування корів, хворих на гострий катаральний мастит.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГОСТРИЙ КАТАРАЛЬНИЙ МАСТИТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (ПОШИРЕННЯ, ЕТІОПАТОГЕНЕЗ ТА ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок