Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИМІРЮВАННЯ ЧАСТОТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОСИГНАЛІМИ З ПРЯМОКУТНОЮ ОБВІДНОЮ СПЕКТРА

ВИМІРЮВАННЯ ЧАСТОТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОСИГНАЛІМИ З ПРЯМОКУТНОЮ ОБВІДНОЮ СПЕКТРА

Назва:
ВИМІРЮВАННЯ ЧАСТОТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОСИГНАЛІМИ З ПРЯМОКУТНОЮ ОБВІДНОЮ СПЕКТРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,44 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Любчик Віталій Романович
УДК 621.391+621.374+621.371.8
ВИМІРЮВАННЯ ЧАСТОТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
РАДІОСИГНАЛІМИ З ПРЯМОКУТНОЮ ОБВІДНОЮ СПЕКТРА
Спеціальність 05.11.08 - Радіовимірювальні прилади
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Вінниця 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Технологічному університеті Поділля, м. Хмельницький, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
ТРОЦИШИН Іван Васильович,
Технологічний університет Поділля,
професор кафедри проектування та
конструювання РЕЗ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент
ГУЦАЛО Олександр Гнатович,
Вінницький державний технічний університет, професор кафедри радіотехніки
кандидат технічних наук, доцент
АФОНІН Ігор Леонідович,
Севастопольський державний технічний університет, доцент кафедри радіотехніки
Провідна установа: Інститут електродинаміки НАН України,відділ вимірювання електричних і магнітних величин, м. Київ
Захист відбудеться “ 6 ” квітня 2001р. о “12” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою:
21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету, за адресою:
21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
Автореферат розісланий “ 1 ” березня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Павлов С.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Існуючі методи та засоби вимірювання амплітудно–частотних характеристик базуються на використанні або лінійно–частотомодульованих сигналів (ЛЧМ), або дискретної множини частот (ДМЧ). Відомо, що форма обвідної спектра ЛЧМ сигналу залежить від часу, за який відбувається зміна миттєвої частоти від мінімального до максимального значення. Що більший час зміни частоти ЛЧМ, то нижча нерівномірність амплітудно-частотного спектра (АЧС). Отже, для підвищення точності вимірювання необхідно збільшувати час вимірювання. На швидкість та точність вимірювання АЧХ також впливають динамічні похибки, які виникають при вимірюванні частотних характеристик кіл з інерційними елементами (ємностями, індуктивностями та інші). Для зниження динамічних похибок також необхідно збільшувати час вимірювання по за межі перехідних процесів, які наявні при зміні частоти тестового сигналу чотириполюсника.
Застосування багаточастотних сигналів дозволяє знизити вплив динамічних похибок на результат вимірювання та зменшити час вимірювання шляхом того, що усі точки вимірювання зондуються одночасно набором спектральних складових тестового сигналу.
Відомі спектральні методи вимірювання частотних характеристик лінійних чотириполюсників дозволяють значно зменшити час вимірювання за рахунок уникнення перехідних процесів під час вимірювання (перехідні процеси проявляються значною мірою впродовж перших декількох періодів після появи тестового сигналу).
Відомі методи вимірювання частотних характеристик лінійних чотириполюсників із використанням багаточастотних сигналів мають певні недоліки. АЧС сигналів, які застосовуються у спектральних методах вимірювання частотних характеристик лінійних чотириполюсників, нерівномірний і розташований у відеодіапазоні (від 0 до fв), а це значно обмежує частотний діапазон.
Застосування сигналів із прямокутною обвідною амплітудно-частотного спектра у якості тестового сигналу для вимірювання АЧХ дозволить зменшити час вимірювання частотних характеристик лінійних чотириполюсників через те, що спектр вихідного сигналу чотириполюсника є пропорційним його частотній характеристиці у заданому діапазоні частот.
Таким чином, розробка нових спектральних методів вимірювання частотних характеристик лінійних чотириполюсників та пошук і дослідження нових багаточастотних вимірювальних сигналів є актуальною задачею як з точки зору підвищення точності вимірювання частотних характеристик лінійних чотириполюсників, так і з точки зору зменшення часу проведення вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИМІРЮВАННЯ ЧАСТОТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОСИГНАЛІМИ З ПРЯМОКУТНОЮ ОБВІДНОЮ СПЕКТРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок