Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕНІСИСТІВ В ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕНІСИСТІВ В ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕНІСИСТІВ В ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ХЕЙЛІК ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 796.342+37.015.3
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕНІСИСТІВ В ПРОЦЕСІ
СТАНОВЛЕННЯ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту, Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту.
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук, професор
Андрюшина Любов Леонідівна,
Дніпропетровський державний інститут фізичної культу і спорту,
завідувач кафедри педагогіки та психології.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Самойлов Микола Григорович,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри педагогіки та психології;
доктор психологічних наук, професор
Вісковатова Тетяна Павлівна,
Інститут математики, економіки та механіки Одеського національного університету
імені І.І. Мечнікова,
завідувач кафедри диференціальної та експериментальної психології.
Захист відбудеться 26 червня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022. м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розісланий 24 травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Градусов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сучасна підготовка кваліфікованих тенісистів представляє собою складний багаторічний і багатоетапний процес в ході якого необхідно враховувати загальні закономірності адаптації спортсмена до тренувальних і змагальних навантажень, особливості становлення спортивної майстерності згідно до структури і динаміки фізичних і психічних якостей, морфологічного і психічного статусу спортсмена, наявності своєрідного співвідношення здібностей до даного виду спорту.
Багаточисельними дослідженнями вітчизняних і іноземних фахівців (Moran A., 1994; Ложкин Г. В., 2003; Романина Е. В., Романин Е. А., 2005; Коняєва Л. Д., 2005) переконливо доведено, що перемога у змаганнях залежить не тільки від рівня фізичної і технічної підготовленості спортсмена, але і від його здібності керувати своїми діями і поведінкою в складних умовах змагальної боротьби, від своєчасного вибору й реалізації техніко-тактичних прийомів, які найбільш вірогідні в конкретних ігрових ситуаціях, тобто від індивідуально-психологічних і психофізіологічних особливостей спортсмена. В свою чергу це дозволяє говорити про різні можливості і різну психологічну підготовленість тенісиста, має бути строго відповідна рівню його кваліфікації (Белиц-Гейман С. В., 1981-1988; Галстян Л. Ю., Гороян Р. М., 1987; Бондарчук Т. В., 1990; Schonborn R., 1992; Zidor R., 1994; Яковлєв Б. П., 2005).
Особливої уваги заслуговують чинники, що забезпечують зберігання психологічної сталості в екстремальних умовах спортивної діяльності, тобто ті психологічні особливості особистості спортсмена, які є найбільш стабільні, а тому і особистісно значущими для досягнення ефективності в змагальній діяльності. Планування і побудова програм тренувальних занять, проведення передзмагальної підготовки з урахуванням індивідуальних психологічних особливостей спортсмена дає можливість в повній мірі розкрити його здібності, підвищити дієвість тренувань і надійність виступів у змаганнях, забезпечити ефективність змагальної діяльності. В спортивних іграх і, в тенісі зокрема, проведена велика кількість досліджень, в яких обґрунтована необхідність вивчення індивідуально-типологічних властивостей і особливостей психомоторних й сенсоперцептивних функцій, емоційних психічних станів спортсменів (Родионов А. В., 1983; Moran A., 1994; Ложкін Г. В., Спасенников В., 1997; Mynarski W., 2000; Озеров В. П., 2002).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕНІСИСТІВ В ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок