Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення змісту шкільної початкової математичної освіти в Україні (60-і роки ХІХ – 30-і роки ХХ ст.)

Становлення змісту шкільної початкової математичної освіти в Україні (60-і роки ХІХ – 30-і роки ХХ ст.)

Назва:
Становлення змісту шкільної початкової математичної освіти в Україні (60-і роки ХІХ – 30-і роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Житомирський державний університет
імені Івана Франка
Міськова Наталія Миколаївна
УДК 372.47(477)
Становлення змісту шкільної початкової математичної освіти в Україні
(60-і роки ХІХ – 30-і роки ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука, м. Рівне.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Тадеєв Петро Олександрович,
Міжнародний економіко-гуманітарний університет
імені Степана Дем’янчука, м. Рівне,
перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, член-кореспондент АПН України Бурда Михайло Іванович,
Інститут педагогіки АПН України, м. Київ,
заступник директора з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Антонова Олена Євгеніївна,
Житомирський державний університет імені Івана Франка, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, м. Луцьк, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 20 грудня 2005 р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Бердичівська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий 19 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зміст навчання математики у загальноосвітніх навчальних закладах України, що складався десятиліттями, забезпечує високий рівень математичної підготовки учнів. Водночас зміни в науці, техніці й виробництві періодично висувають нові вимоги до математичної підготовки фахівців, що спонукає до модернізації змісту загальної математичної освіти.
З’ясування тенденцій змін у змісті шкільної математичної освіти, а також закономірностей, що впливають на суспільні зміни у науково-технічній і виробничій сферах, може слугувати певним базисом у модернізації змісту загальноосвітньої математичної підготовки, а тому є актуальним як з теоретичної, так і практичної точки зору. Одним із джерел відродження і розбудови національної системи освіти є результати історико-педагогічного аналізу її становлення і розвитку. Особливий інтерес становить вивчення історії освіти України, зокрема змісту початкової математичної освіти в 60-і рр. ХІХ – 30-і рр. ХХ ст.
Історіографія наукових досліджень проблем змісту початкової математичної освіти та його розвитку засвідчує їх важливість на всіх історичних етапах. Водночас аналіз наукових джерел кінця ХІХ – початку ХХ ст. свідчить про розмаїття педагогічних поглядів і позицій стосовно зазначеної проблеми. Розвиток змісту початкової математичної освіти в Україні висвітлено у дослідженнях багатьох істориків математики, педагогів та методистів. У ХІХ - на початку ХХ ст. створилась передова, прогресивна школа методики викладання початкової арифметики. В її основі лежали праці Д. Галаніна, О. Гольденберга, П. Гур’єва, В. Євтушевського, К. Лебединцева, Т. Лубенця, С. Шохор-Троцького. У реформування викладання математики на початку ХХ ст. значний внесок зробили праці М. Ващенка-Захарченка, М. Ізвольського, Д. Синцова, М. Соніна, В. Струве. Висвітлення окремих питань з історії математики знаходимо у працях професорів Д. Граве, П. Покровського, Е. Ромера, М. Салтикова, М. Тихомандрицького та ін. Питанням історії математики присвятили свої праці такі українські вчені, як І. Андронов, Б. Бичков, Б. Бомарський, Б. Гнеденко, І. Депман, О. Ланков, Й. Погребинський, Й. Штокало та інші. Велике теоретичне значення мають праці А. Боголюбова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Становлення змісту шкільної початкової математичної освіти в Україні (60-і роки ХІХ – 30-і роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок