Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правовий статус службовця органів внутрішніх справ: проблеми загальної теорії

Правовий статус службовця органів внутрішніх справ: проблеми загальної теорії

Назва:
Правовий статус службовця органів внутрішніх справ: проблеми загальної теорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ПАВЛЕНКО Павло Іванович
УДК 340.12: 35.08
Правовий статус службовця органів внутрішніх справ:
проблеми загальної теорії
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому інституті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України
Копєйчиков Володимир Володимирович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Мурашин Олександр Геннадійович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права;
кандидат юридичних наук,
Фандалюк Олександр Васильович,
Кіровоградська філія Національного університету внутрішніх справ МВС України, заступник начальника.
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корець-кого НАН України, відділ історико-політологіч-них досліджень держави і права України
(м. Київ)
Захист відбудеться "1 " березня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР,27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий " 31 " січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність дослідження обумовлена потребою вирішення проблем, викликаних розбудовою Української держави в контексті положень Конституції України 1996 року, яка закріпила низку програмних настанов, пов’язаних із формуванням правової, демократичної, соціальної державності, впровадженням у діяльність органів державної влади, зокрема органів внутрішніх справ, принципу верховенства права. Реалізація цих завдань пов’язана з необхідністю дослідження служби в органах внутрішніх справ, правового статусу їх службовців і набуває актуальності для висвітлення загальнотеоретичних аспектів цього складного державного правового інституту.
Розгляд питань державотворення через призму особливостей статусу службовців державних органів спирається перш за все на визначення соціальної ролі держави та її службового призначення, встановлення критеріїв ефективності державної діяльності, що передбачає відносно автономне функціонування інститутів громадянського суспільства, забезпечення прав і свобод людини і громадянина.
У дисертаційному дослідженні одне з центральних місць відведено вивченню проблеми підвищення ефективності та якості функціонування органів внутрішніх справ шляхом удосконалення правового статусу їх службовців. Головним об’єктом уваги є чітка організація та ефективність служби в органах внутрішніх справ, для чого потрібно встановити межі функціональних прав і обов’язків службовців, які виступають безпосередніми носіями державно-владних повноважень у відносинах з громадянами. У широкому соціальному контексті дослідження питань, які відображаються в науковій роботі, має на меті сформувати в суспільстві поважне ставлення до службовців органів внутрішніх справ, подолати застарілі стереотипи, що склалися в цій сфері.
Організація державної служби та її ефективне функціонування розглядається з точки зору завдань здійснення державно-правової реформи в Україні, згідно з якою структурному та функціональному реформуванню підлягають перш за все основні ланки державного апарату. Це стосується й одного з центральних його підрозділів – органів внутрішніх справ. Реформи, які відбулися у сфері державно-службових відносин, вплинули на проходження державної служби в органах внутрішніх справ, правовий статус службовця. У зв’язку з цим виникає потреба переглянути ролі та правовий статус службовця ОВС у правоохоронних відносинах, враховуючи специфіку демократичних напрямків реформування системи органів внутрішніх справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Правовий статус службовця органів внутрішніх справ: проблеми загальної теорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок