Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємозв’язок порушень імунітету і пуринового обміну при системному червоному вовчаку (клініко-експериментальне дослідження)

Взаємозв’язок порушень імунітету і пуринового обміну при системному червоному вовчаку (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
Взаємозв’язок порушень імунітету і пуринового обміну при системному червоному вовчаку (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
Ананьєва Майя Миколаївна
УДК 616.5 – 002.525:612017
Взаємозв’язок порушень імунітету і пуринового обміну
при системному червоному вовчаку
(клініко-експериментальне дослідження)
14.03.08. – імунолоґія та алерґолоґія (медичні науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Ніколенко Юрій Іванович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, завідувач кафедри мікробіології, вірусолоґії і імунолоґії
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Бордонос Володимир Герасимович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, НДЛЦ, завідувач лабораторії імунології
- кандидат медичних наук, доцент Гнилорибов Андрій Михайлович, Інститут невідкладної та відновної хірургії АМНУ ім. В.К. Гусака, завідувач лабораторії імунології
Провідна установа: Луганський державний медичний університет МОЗ України, кафедра імунології, алергології
Захист відбудеться 06.05. 2004 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (Київ, вул. Шовковична, 39/1. Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (Київ, вул. Зоологічна, 1. Стоматологічний корпус).
Автореферат розісланий 30.03. 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор С.Г.Свирид
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення системних аутоімунних захворювань є актуальною проблемою сучасної медицини. Системний червоний вовчак (СЧВ) відноситься до одного з розповсюджених і проґностично несприятливих форм патолоґії (Roberts W.N., 1998) людини.
В Україні частота захворювань людей на СЧВ складає 4-250 хворих на 100000 населення в рік. Більше 70% захворюють у віці 14-40 років, а найбільше хворих ? у віці 14-25 років. Співвідношення чоловіків і жінок, що захворіли на СЧВ, складає від 1:8 до 1:10 (Девина О.В., Комаров В.Т., 1998).
Патоґенетичні механізми розвитку СЧВ до кінця не з’ясовані. З одного боку, розвиток аутоімунних процесів проходить з вираженими порушеннями метаболізму, а з іншого боку, спостерігаються „поломки” в системі імунітету (Насонова В.А., 1979, Суглобов Є.В., Мінухін В.В., 2000). Дезорґанізація сполучної тканини і васкуліти є наслідками імунного запалення, яке запускається взаємодією аутоантитіл і сенсибілізованих лімфоцитів з аутоантиґенами (Santiago J.G., 2001, Rosen A., 1999). У ролі аутоантиґенів виступають, перш за все, ядерні компоненти (ДНК, нуклеопротеїди, гістони та інш.). Тому при СЧВ спостерігаються аутоалерґічні реакції як негайного (імунокомплексні, цитотоксичні), так і уповільненого типів (Волкова В.И., Крайнова А.С., 1980, Демин А.А. та інш., 1974). Підсилений розпад нуклеїнових кислот та їх підвищений синтез у результаті репараційних процесів і аутоімунних реакцій призводять до значного порушення пуринового обміну, нормальне функціонування якого необхідне для діяльності усіх клітин, перш за все, імуноцитів (Порядин Г.В., Макаров А.И. та інш., 1997).
В зв’язку з невиявленими деякими аспектами патоґенезу СЧВ, пов’язаними з порушеннями імунітету і пуринового обміну, а також ускладненнями при використанні базисної терапії є необхідність розробки нових підходів до їх корекції.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація є фраґментом державної комплексної теми плану НДР Донецького державного медичного університету ім.. М.Горького “Выявить взаимосвязь нарушений иммунитета и пуринового обмена с особенностями поражения нервной системы у больных СКВ и ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС, разработать методы коррекции выявленных нарушений”, номер держреєстрації 0196 U021509.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Взаємозв’язок порушень імунітету і пуринового обміну при системному червоному вовчаку (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок