Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЗАСОБУ ТИМЧАСОВОГО ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МЕТАЛОПРОКАТУ НА ОСНОВІ СОАПСТОКІВ

РОЗРОБКА ЗАСОБУ ТИМЧАСОВОГО ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МЕТАЛОПРОКАТУ НА ОСНОВІ СОАПСТОКІВ

Назва:
РОЗРОБКА ЗАСОБУ ТИМЧАСОВОГО ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МЕТАЛОПРОКАТУ НА ОСНОВІ СОАПСТОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Гальченко Галина Юріївна
УДК 620.197.3 : 675.044
РОЗРОБКА ЗАСОБУ ТИМЧАСОВОГО ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МЕТАЛОПРОКАТУ НА ОСНОВІ СОАПСТОКІВ
05.17.14 – Хімічний опір матеріалів і захист від корозії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі покриттів, композиційних матеріалів і захисту металів Національної металургійної академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий доктор технічних наук, доцент
керівник: Чигиринець Олена Едуардівна,
Національна металургійна академія України,
доцент кафедри покриттів, композиційних
матеріалів і захисту металів
Офіційні доктор технічних наук, професор
опоненти: Сиза Ольга Іллівна,
Чернігівський державний технологічний університет,
завідувач кафедри хімії, протикорозійного захисту і
безпеки життєдіяльності
кандидат хімічних наук, доцент
Погребова Інна Сергіївна,
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
професор кафедри технології електрохімічних
виробництв
Захист відбудеться 19.09.2007 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.13 при Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” (03056, Київ-56, просп. Перемоги, 37, корп. 4, велика хімічна аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 16.07.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Мотронюк Т.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Продукція металургійного комплексу України є найважливішою статтею експорту нашої країни. Проблема підвищення конкурентної спроможності українського металопрокату є пов’язаною зі збереженістю стану поверхні від корозійного руйнування. За відсутності протикорозійного захисту на поверхні металопрокату під час його зберігання та транспортування утворюються корозійні ураження, які значним чином погіршують товарний вигляд, знижують його споживчу цінність і, відповідно, вартість продукції. Крім того, при зберіганні металопрокату на складах, і, особливо, в морських портах відбувається забруднення площин складів продуктами корозії металу, що веде до накладання суттєвих штрафів.
На сьогодні в Україні бракує дешевих та ефективних засобів для тимчасового протикорозійного захисту металопрокату масового призначення в атмосферних умовах, за допомогою яких можна було б забезпечити збереження зовнішнього вигляду та споживчих властивостей продукції на час її транспортування та зберігання. Протикорозійні засоби, які використовували раніше (нітрит натрію, фосфати та інші), не відповідають вимогам ефективності, екологічної безпеки, економічної доцільності. Перспективним напрямом в створенні інгібіторів корозії в Україні є використання вторинної сировини рослинного походження, яка відповідає екологічним вимогам. В той же час, зараз, внаслідок високої шкідливості операції травлення металу від окалини, більшість металопродукції випускається підприємствами металургійної галузі з поверхневими оксидами. Ефективних засобів тимчасового протикорозійного захисту (ЗТПЗ) такої поверхні на сьогодні не створено. Тому робота, що присвячена розробці нових засобів тимчасового захисту металопрокату (в тому числі з поверхневою окалиною), виготовлених на основі вітчизняних промислових відходів України, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання роботи пов'язане з планами науково-дослідних робіт Національної металургійної академії України (НМетАУ). Базовими для підготовки роботи були госпдоговірна науково-дослідна робота “Проведення дослідно-промислових випробувань складу для протикорозійного захисту арматурного прокату” (2004 р. ДР № 0104U007853) та держбюджетна науково-дослідна робота, яка виконується в рамках програми Міністерства освіти і науки України “Підвищення експортної спроможності вітчизняного металопрокату шляхом використання високоефективних засобів антикорозійного захисту” (2006-2008 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЗАСОБУ ТИМЧАСОВОГО ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МЕТАЛОПРОКАТУ НА ОСНОВІ СОАПСТОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок