Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНА АНГІОТЕНЗИН - ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТА ТА АКТИВНІСТЬ АПФ У ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА

ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНА АНГІОТЕНЗИН - ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТА ТА АКТИВНІСТЬ АПФ У ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА

Назва:
ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНА АНГІОТЕНЗИН - ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТА ТА АКТИВНІСТЬ АПФ У ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОЧЕПЦОВА ОЛЕНА ГРИГОРІВНА
УДК 616.127-005.8-036.1-085-07:575.11
ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНА АНГІОТЕНЗИН - ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТА ТА АКТИВНІСТЬ АПФ У ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА
14.01.11. – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Харків 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Целуйко Віра Йосипівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Волков Володимир Іванович,
Інститут терапії АМН України, м. Харків,
завідувач відділу атеросклерозу та його ускладнень;
Доктор медичних наук, професор Яблучанський Микола Іванович,
Харківський національний університет ім. Н.В. Каразіна МОН України,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска
АМН України, м. Київ, відділ інфаркту міокарда та відновлюваного лікування.
Захист відбудеться “14”травня 2004 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “10” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Нині отримані переконливі дані, які свідчать про різноманітність патогенетичних механізмів інфаркту міокарда, складність їхнього взаємозв'язку і важливу роль генетичних факторів у формуванні не тільки атеросклеротичного ураження, але й тяжкості клінічного перебігу і прогнозу інфаркту міокарда.
Серед генів-кандидатів, як правило, розглядають гени, які контролюють ключові ланки метаболізму липопротеідів, при цьому робіт, присвячених дослідженню генів, що визначають функцію ендотелію, активність ренін-ангіотензин-альдостеронової системи значно менше і результати їх суперечливі. Так, у дослідженнях поліморфізму гена АПФ, проведених на різних популяціях, встановлена асоціація як інсерції даного гена із серцево-судинними захворюваннями (в азіатській популяції), так і делеції.
На українській популяції дослідження поліморфізму гена АПФ при гострому ІМ не проводилися, тому надзвичайно важливим є визначення поліморфізму гена АПФ серед хворих на ІМ, вивчення зв'язку поліморфізму гена АПФ із клінічними проявами захворювання, з показниками гемодинаміки, з ремодулюванням міокарда лівого шлуночка, агрегаційними властивостями тромбоцитів, активністю АПФ.
Ангіотензин-перетворюючий фермент каталізує перетворення АІ в АІІ, а активація нейрогуморальних систем, що приводить до вазоконстрикції коронарних артерій, є одним із механізмів прогресування ІХС і ІМ. Виникає питання про вплив поліморфізму гена АПФ на рівень активності АПФ і його ефекти. Є дані, що рівень активності АПФ корелює з генотипом АПФ.
Надзвичайно важливим є вивчення поліморфізму гена та активності АПФ як імовірного предиктора несприятливого найближчого і віддаленого (протягом року) прогнозу.
Незважаючи на численні дослідження та наявність стандартів лікування хворих на інфаркт міокарда, показники летальності залишаються досить високими [В.З. Нетяженко, 2000; О.М. Пархоменко, 2001; М.І. Лутай, 2002], що обумовлює необхідність пошуку інших підходів до терапії, що не суперечили б загальноприйнятим рекомендаціям. Відомо, що в терапії хворих на ІМ застосування бета-блокаторів є обов'язковим [В.І. Волков, О.М. Аболмасов, 1998]. Найчастіше, як блокатори бета-адренергічних рецепторів використовують метопролол чи атенолол, тоді як дослідження із застосування нових препаратів цієї групи, таких як карведилол дуже нечисленні. Тому, одним із завдань нашої роботи стало дослідження ефективності карведилолу (коріолу) в хворих на гострий інфаркт міокарда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНА АНГІОТЕНЗИН - ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТА ТА АКТИВНІСТЬ АПФ У ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок