Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОГЕНЕЗ ТА МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ МІОКАРДА ПРИ ХРОНІЧНІЙ ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЇ

МОРФОГЕНЕЗ ТА МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ МІОКАРДА ПРИ ХРОНІЧНІЙ ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЇ

Назва:
МОРФОГЕНЕЗ ТА МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ МІОКАРДА ПРИ ХРОНІЧНІЙ ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ДАНИЛІШИНА МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.142-008.64-036.12-085.22:57.086.3:611.018.63
МОРФОГЕНЕЗ ТА МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ МІОКАРДА
ПРИ ХРОНІЧНІЙ ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЇ
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному інституті кардіології імені М.Д. Стражеска АМН України та на кафедрі патологічної анатомії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Гавриш Олександр Семенович,
Національний інститут кардіології імені М.Д. Стражеска АМН України,
керівник відділу патоморфології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Колєсова Надія Арнольдівна,
НДЛЦ Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України, завідуюча лабораторією метаболічного і структурного аналізу
доктор медичних наук, професор
Сільченко Валерій Петрович,
кафедра патологічної анатомії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри
Захист відбудеться “_15_” _11_ 2007 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця (03057, м. Київ, пр. Перемоги, 34)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1)
Автореферат розісланий “ 9 ” 10 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор О.М.Грабовий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За сучасними уявленнями одним з провідних чинників ішемічної хвороби серця та пов’язаної з нею хронічної серцево-судинної недостатності вважається атеросклеротичне ураження вінцевих артерій та обумовлене цим процесом порушення коронарної гемоперфузії, що в свою чергу може стати причиною загибелі або інвалідізації хворих (В.С. Жданов, А.М. Вихерт, Н.Г. Стернби, 2002; Р.С. Карпов, В.А. Дудко, 1998).
Численними епідеміологічними, клінічними та експериментальними дослідженнями було неодноразово продемонстровано прямий зв’язок між порушеннями ліпідного обміну, розвитком атеросклерозу, захворюваністю та смертністю від ішемічної хвороби серця (О.В. Бодрова, Н.П. Ларионова, 2000; Lee John A., 1995). Хоча атеросклероз є багатофакторним захворюванням, сьогодні цілком доведено, що одне з центральних місць у процесі атерогенезу займають порушення обміну ліпідів і, насамперед, холестерину та тригліцеридів (В.А. Нагорнев, 1991; А.Н. Климов, Н.Г. Никульчева, 1999).
Як відомо, розвиток багатьох патологічних процесів у живих клітинах пов’язаний з порушенням бар’єрної та структурної функції їх мембран. Холестерин є одним з найбільш важливих структурних компонентів плазматичної мембрани, який забезпечує стабільність її фізичних властивостей – мікров’язкості, проникності, електричних параметрів, сталі параметри яких вкрай необхідні для нормальної життєдіяльності клітини (А.Н. Климов, 1992; Б.М. Липовецкий, В.О. Константинов, 1993). Порушення обміну холестерину, звичайно, не може бути ізольованим, воно завжди супроводжується дисліпопротеїдемією та гіпертригліцеридемією. Тому при моделюванні експериментальної гіперхолестеринемії (ГХЕ) одним з основних аспектів морфологічних змін мембран стає перекисне окислення ліпідів, яке поєднується з деструктивною дією фосфоліпаз, механічним розтягненням мембран, обумовленим порушеннями осмотичного балансу клітин і адсорбцією на мембранах поліаніонів, полікатіонів (Ю.М. Лопухин, А.И. Арчаков, 1991; В.З. Ланкин, 1980).
Разом з тим, експериментальні та клінічні дослідження присвячені переважно вивченню змін судинної стінки або формених елементів крові. При цьому поза увагою дослідників до сьогоднішнього дня залишається патогенетична роль змін в міокарді, обумовлених первинним патологічним впливом гіперхолестеринемії як фактора погіршення його функціональних потенцій та розвитку серцевої недостатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОРФОГЕНЕЗ ТА МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ МІОКАРДА ПРИ ХРОНІЧНІЙ ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок