Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБЛЕННЯ ПРОРОСЛИХ ЗЕРЕН ТА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБЛЕННЯ ПРОРОСЛИХ ЗЕРЕН ТА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБЛЕННЯ ПРОРОСЛИХ ЗЕРЕН ТА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ШАРАН АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 664.723; 664.765
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБЛЕННЯ ПРОРОСЛИХ ЗЕРЕН ТА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
05.18.02 – Технологія зернових, бобових,
круп’яних продуктів та комбікормів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Шаповаленко Олег Іванович
Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри технології зберігання і переробки зерна
Офіційні опоненти: | доктор технiчних наук, професор
Станкевич Георгій Миколайович
Одеська національна академiя харчових технологiй, завідувач кафедри технології елеваторної промисловості
доктор технічних наук, доцент
Юрчак Віра Гаврилівна
Національний університет харчових технологій, доцент кафедри технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів
Провідна установа: | Харківський державний університет харчування і торгівлі Міністерства освіти і науки України, кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів, м. Харків
Захист відбудеться “ 25 ” лютого 2004 р. о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 23 ” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н. О.В. Кобилінська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна знаходиться в кліматичній зоні ризикованого землеробства, тобто посушливі роки чергуються з роками, коли випадає середня кількість опадів, а також з роками з надмірним їх випадінням. В залежності від цього середня врожайність зернових в нашій країні коливається від 19,6 до 34,9 ц/га.
Тому в роки, коли випадає велика кількість опадів, а також при співпадінні сезону дощів з періодом збирання врожаю, на хлібоприймальні підприємства та фермерські господарства можуть надходити партії зерна з високим вмістом пророслих зерен. З іншої сторони, попередній аналіз періодичних видань та Інтернет-джерел показав, що останнім часом у світі спостерігається тенденція до все ширшого використання пророслих зерен як компонентів харчових продуктів та комбікормів. В обох випадках для промислового перероблення пророслого зерна необхідна ефективна технологія його оброблення, яка б забезпечувала підвищення його технологічних якостей і давала можливість подальшого зберігання та використання.
В той же час, як показує аналіз літературних джерел, більшість існуючих технологій направлена на оброблення пророслого зерна жита, оскільки воно має досить високу термостійкість та не містить клейковинних білків. Також на даний час відсутні комплексні дослідження теплофізичних характеристик зерен пшениці різних стадій проростання, електормагнітних та фізико-механічних властивостей партій зерна, що містять пророслі зерна. В літературних джерелах відсутні дані по дослідженню закономірностей протікання процесу сушіння пророслих зерен. Також не було знайдено чітких відомостей про зміну мікробіологічного обсемінення зерна в залежності від терміну його проростання.
Таким чином, актуальним є проведення досліджень по визначенню зміни теплофізичних, електромагнітних та фізико-хімічних характеристик в процесі проростання зерен пшениці, з’ясування впливу теплових способів оброблення на біохімічні властивості пророслих зерен з метою розроблення та обґрунтування ефективної технології їх оброблення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались у відповідності з тематикою науково-дослідних робіт Національного університету харчових технологій “Розробка технологій по зберіганню та раціональному використанню зерна та продуктів його переробки” (2001-2003 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБЛЕННЯ ПРОРОСЛИХ ЗЕРЕН ТА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок