Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕРГОНОМІЧНІ АСПЕКТИ СТЕРЕОСКОПІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ І СИСТЕМАХ

ЕРГОНОМІЧНІ АСПЕКТИ СТЕРЕОСКОПІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ І СИСТЕМАХ

Назва:
ЕРГОНОМІЧНІ АСПЕКТИ СТЕРЕОСКОПІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ І СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЧОПЕНКО ЄВГЕН ФЕДОРОВИЧ
УДК 528.72
 
ЕРГОНОМІЧНІ АСПЕКТИ СТЕРЕОСКОПІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ І СИСТЕМАХ
05.24.02 – Фотограмметрія і картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі інженерної геодезії Київського національного університету будівництва і архітектури. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Поліщук Юрій Володимирович
доктор технічних наук, професор ;
доктор технічних наук, професор Боровий Валентин Олександрович, завідувач кафедри автоматизації геодезичних вимірювань Київського національного університету будівництва і архітектури, м. Київ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, Рудий Роман Михайлович, професор кафедри інженерної геодезії, Івано-Франківський університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ;
кандидат технічних наук, доцент Барановський Валентин Дмитрович, доцент кафедри геодезії і картографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Провідна установа: Донецький державний технічний університет, кафедра інженерної геодезії, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 26.01.2002р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 035.52.13 при Національному університеті “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА” за адресою: 79013 ,м.Львів-13, вул. Ст. Бандери 12, ауд. 518 навчального корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”, 79013, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 20.12.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради
кандидат технічних наук Савчук С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена вимогами науково-технічного прогресу в галузі топографо-геодезичного виробництва, удосконалення геодезичних приладів, широким впровадженням ЕОМ, створенням автоматизованих комплексів і систем, які викликали гостру необхідність в комплексному підході до вивчення функціонування систем "людина-машина-середовище". Особливо гостро, необхідність застосування ергономічних методів в геодезії, проявляється під час візуальних вимірювань в складних умовах де процеси і структури інформаційної взаємодії людини та технічних пристроїв вивчені не достатньо повно. Одним з найскладніших видів візуальних вимірювань, з якими приходиться мати справу геодезисту, є процес стереофотограмметричного складання планів і карт, з якого витікає практична задача професійної підготовки операторів, зв'язаних з обслуговуванням обладнання географічних інформаційних систем (ГІС), універсальних фотограмметричних приладів. При цьому, якість кінцевого продукту залежить і від того, наскільки оперативною, надійною та стабільною, є діяльність оператора, чи здатний він сприймати ілюзію стереоефекту за парою знімків, вести вимірювальну марку, доторкаючись моделі, будувати стереомодель. Зорові інформаційні алгоритми і механізми діяльності оператора вивчені недостатньо, тому метод підготовки операторів, який застосовується на практиці в даний час, не забезпечує масової, якісної підготовки спеціалістів що обслуговують автоматизовані фотограмметричні комплекси і, окрім того, вимагає великих затрат учбового часу. Це послужило причиною дослідження умов і механізмів, які визначають досягнення високих рівнів оволодіння практичними діями при обслуговуванні ГІС (фотограмметричних приладів) та створення нового методу навчання, що дозволить зробити його, не тільки більш змістовним та коротким процесом, але і надійним засобом надбання професійної майстерності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дана робота виконана на кафедрі інженерної геодезії Київського національного університету будівництва і архітектури в рамках наукової тематики кафедри для розв’язання прикладних задач науки і техніки.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка алгоритмів і механізмів сприймання ілюзій стереоефекту за парою знімків та удосконалення методу підготовки операторів, які виконують стереоскопічні вимірювання в ГІС, (універсальних фотограмметричних приладах).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕРГОНОМІЧНІ АСПЕКТИ СТЕРЕОСКОПІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ І СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок