Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Загрузка...

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 10

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Четвертий різновид гранітоїдів (плагіограніти, письмові граніти) містить кварц з численними включеннями рутилу, орієнтованими в двох напрямах під кутом 120° оди до одного. Таку картину можна спостерігати, якщо пластина породи вирізана паралельно головній оптичній осі кварцу.
Гранітоїди з алюміній-титановою спеціалізацією кварцу виділені по наявності включень силіманіту і рутилу. Реліктові включення представлені темно-коричневим флогопітом, біотитом, іноді гранатом, цирконом з подовженням 1-2, ітротитанітом, сфеном і ксенотімом.
Гранітоїди з алюмінієвою спеціалізацією кварцу (основний мінерал-включення – силіманіт) представлені олігоклазовими, мікрокліновими пегматоїдними гранітами і пегматитами.
Таким чином, для кожного різновиду гранітоїдів виділені типоморфні включення в кварці, що використовуються як критерії розчленування. Крупномасштабне мінералогічне картування (масштаб 1:10000) дозволило виявити положення кожного різновиду гранітоїдов в межах площі, що вивчається. Зокрема, гранітоїди з титановою спеціалізацією мінералоутворюючого середовища кварцу просторово суміщені з метаморфічними породами Гайчурськой структури. Причому гранітизовані амфіболіти суміщені з амфіболітами косивцевської товщі, а плагіогнейси – з породами кайінкулакської. Гранітоїди з алюмінієво-титановою спеціалізацією мінералоутворюючого середовища кварцу знаходяться за межами Гайчурської структури, тобто розташовуються серед порід темрюкської свити. До межі двох груп гранітоїдів приурочені рідкісноземельні і керамічні пегматити: спочатку сформувалися рідкісноземельні пегматити з титановою спеціалізацією мінералоутворюючого середовища кварцу, а потім – керамічні.
Гранітоїди Шевченківської структури представлені мігматитами (біотитовими, біотит-амфіболітовими) верхньоархейського віку. Граніти аляскітові біотитвміщуючі виділені в особливий ультраметаморфічний масив. До ніжньопротерозойських гранітоїдів віднесені двослюдяні граніти.
Рідкіснометальні пегматити представлені сподуменовими, альбіт-сподуменовими і мікроклін-альбіт-сподуменовими різновидами. До групи керамічних пегматитів відносяться мікроклінові і олігоклазові різновиди.
Склад син- і епігенетичних включень дозволив виділити сім різновидів гранітоїдів, кожен з яких є специфічним по особливостях середовища кварцутворення.
Перший і другий різновиди гранітоїдів містять кварц, включення якого представлені епігенетичним рутилом, сингенетичним ільменітом і сфеном (титанова спеціалізація). Вони асоціюють з протогенетичними реліктовими включеннями – роговою обманкою, біотитом, сіро-жовтим цирконом.
Серед порід першого різновиду зустрічаються жильні пегматоїдні граніти другого різновиду, потужність яких досягає десятків метрів. В результаті проведеного мінералогічного картування виявилося, що перший і другий різновиди гранітоїдів приурочені до південної і південно-західної частин району, тобто просторово суміщені з амфіболітами, біотитовими, біотит-амфіболітовими плагіогнейсами і піроксен-амфіболітовими кристалосланцями. В окремих свердловинах ці гранітоїди встановлені також в центральній частині району в межах осипенковської свити.
Третій різновид гранітоїдів – письмові граніти – містять кварц з включеннями рутилу, орієнтованими під кутом 120° один до одного. Розташовуються вони серед порід осипенковської свити спільно з керамічними пегматитами.
До четвертого різновиду порід віднесені сподуменові, сподумен-альбітові і сподумен-альбіт-мікроклінові пегматити, для яких характерний кварц з сингенетичними включеннями сподумена з східчастими гранями. Зустрічаються рідкіснометальні пегматити в південній частині Шевченківської структури. В північній частині вони спостерігаються у вигляді реліктів в керамічних пегматитах.
Для п'ятого різновиду гранітоїдів характерна титано-алюмінієва (рутил-силіманіт) спеціалізація включень в кварці. Окрім силіманіта і рутила кварц містить включення сфена, довгопризматичного апатиту і циркону. Породи цього різновиду закартовані в центральній і північно-східній частинах району і просторово суміщені з супракрустальними утвореннями верхнього ярусу (біотитовими гнейсами).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок