Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Загрузка...

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 11

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

До шостого різновиду гранітоїдів віднесені олігоклазові і мікроклінові пегматити, в яких кварц містить голчаті епігенетичні включення сподумена і сингенетичного силіманіту, що асоціюють з включеннями реліктового сподумена. Реліктові включення сподумена дають підставу вважати, що сподуменові пегматити є більш старішими утвореннями, ніж керамічні.
Сьомий різновид гранітоїдів відрізняється від шостого відсутністю в кварці включень сподумена (реліктових, епігенетичних), тобто кварц має алюмінієву спеціалізацію мінералоутворюючого середовища. Розташовується ця група пегматитів спільно з п'ятою в північній частині Шевченківської структури.
Встановлений закономірний розподіл включень мінералоутворюючих середовищ кварцу в Шевченківській структурі дозволив розділяти гранітоїди і розробити спосіб прогнозування сподуменових пегматитів і геохімічних аномалій на літієву мінеральну сировину.
Зона зчленування Приазов'я з Дніпрово-Донецькою западиною. В геологічній будові району беруть участь архейські гнейсосланцеві породи і протерозойські гранітоїди. До складу останніх входить широкий спектр гранітів, пегматитів і їх проміжних різновидів, що створює певні труднощі при картуванні.
Залежно від наявності син- і епігенетичних включень виділено п'ять основних різновидів гранітоїдів, що мають титанову, алюмінієво-титанову, алюмінієво-літієву, алюмінієву і алюмінієво-рідкісноземельну спеціалізацію мінералоутворюючого середовища кварцу.
Перший різновид – граніти, гнейси, пегматоїдні граніти. Для кварцу цих порід характерні включення титанового флогопіта оранжевого і яскраво-оранжевого кольорів, сфена, апатиту, циркону, рутилу. Сюди віднесені і граніти, що мають орієнтовані в двох напрямах включення рутилу і пластинчастий ільменіт гексагональної форми. Ці породи зустрінуті в окремих свердловинах.
Другий різновид – плагіогнейси, плагіограніти, плагіопегматити, жильний кварц. Характерні ознаки цих порід: молочно-білий колір кварцу, обумовлений численними вторинними дрібними (1–2 мкм) флюїдними включеннями, і великий вміст включень метаморфічних мінералів в кварці. Наявність сингенетичних включень силіманіту і рутилу, частіше в одному зерні кварцу, вказує на титаново-алюмінієву спеціалізацію мінералоутворюючого середовища кварцу.
Третій різновид включає граніти, апліти, граніто-гнейси, пегматоїдні граніти, жильний кварц. Характерними включеннями є голки сподумену, що орієнтовані паралельно осі третього порядку мінералу-господаря. Включення сподумену асоціюють з сингенетичними включеннями силіманіту і прозорими індивідами циркону. З реліктових включень присутній біотит. Підвищений вміст включень сподумену, як і самих зерен кварцу з такими включеннями, приурочений до породоутворюючого граната (альмандину). Причому наявні зерна кварцу, в яких відсутні голчаті включення сподумену, але характерна вже інша асоціація сингенетичних включень – рутил і сфен. При зменшенні кількості породоутворюючого біотиту в породі, а отже і його включень в кварці, роль сингенетичних включень (силіманіту, циркону, рутилу, сфену) зменшується, а роль флюїдних (вуглекислотних, вуглеводних, водних) і комбінованих збільшується. Приведений матеріал дає підставу вважати, що голчаті включення сподумену в кварці утворилися в результаті гранітизації метаморфічних порід з підвищеним вмістом літію.
Четвертий різновид порід також представлений гранітами, аплітами, пегматоїдними гранітами, а також жильним кварцем. Кварц характеризується підвищеним вмістом високощільних включень з не діагностованою кристалічною фазою і майже повною відсутністю твердих включень.
Особливий п'ятий різновид порід включає катаклазити – змінені різною мірою граніти і пегматити. Кварц катаклазитів, як показує вивчення сингенетичних включень ільменорутила і монацита, формувався в середовищі з підвищеним вмістом рідкісноземельних елементів.
П'ять різновидів порід, виділено по типоморфних включеннях в кварці, які закономірно змінюють один одного в межах площі, що вивчається. При цьому площа розповсюдження третього різновиду гранітоїдів співпадає з геохімічними аномаліями, відповідними рідкіснометальним пегматитам.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок