Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 12

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Як вже наголошувалося, включення сподумена є продуктом розпаду твердого розчину. Аналогічну природу мають і високощільні вуглекислотні включення, оскільки орієнтування їх співпадає з орієнтуванням включень сподумену. Отже, літій при кристалізації кварцу знаходився в газовому середовищі. Відомо, що високі концентрації літію утворюються тільки у водному розчині, тому дані породи, а, отже, і геохімічні аномалії на рідкіснометалеву сировину, є безперспективними, що підтверджено при їх розбурюванні.
Таким чином, виявлені закономірності розподілу твердих включень в кварці дозволяють розподілити гранітоїди району, що вивчається, з урахуванням спеціалізації мінералоутворюючого середовища кварцу і умов утворення, а також визначити природу мінералізації.
Одна з важливих проблем регіональної геології – встановлення стратиграфії докембрійських гранітоїдів. Істотний внесок в її рішення вносить затверджена в 1978 р. стратиграфічна схема докембрійських утворень Українського щита, згодом доповнена й уточнена. Часткові уточнення і зміни в названій схемі викликані тим, що виділення гранітоїдних комплексів не має чітких критеріїв. У зв'язку з цим нами розроблена кореляційна схема на основі результатів вивчення включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ в кристалах кварцу.
Розробка кореляційної схеми відбувалась на основі зіставлення окремих розрізів, складених нами при вивченні згаданих районів (рис. 2.). Це дозволило перевірити витриманість розроблених критеріїв в межах Західного Приазов'я і співставити виділені гранітоїди з гранітоїдними комплексами інших схем. Результати наших досліджень дозволяють виділити дві групи гранітоїдів. Перша – гранітоїди з титановою спеціалізацією мінералоутворюючого середовища кварцу, друга – з алюмінієвою, тобто в нашій схемі, як і в схемі УРМСК, виділяються два комплекси – Шевченківський і Приазовський. У свою чергу, гранітоїди з титановою спеціалізацією (Шевченківський комплекс) залежно від мінеральної фази включень підрозділяються на чотири різновиди.
Повний розріз виділеної вище першої групи гранітоїдів встановлено в Гайчурській структурі. В межах Шевченківської структури виділено два різновиди порід цієї групи, які займають 60–70 % площі робіт. У Вовчанському блоці гранітоїди описуваної групи представлені одним різновидом і зустрінуті лише в окремих свердловинах.
Гранітоїди з алюмінієвою спеціалізацією підрозділені на шість різновидів, розподіл яких залежить від складу метаморфічних порід. Найширше ці гранітоїди розвинено у Вовчанському блоці, менше – в межах Шевченківської структури (центральна частина) і басейну р. Гайчур (північна частина).
Таким чином, роль гранітоїдів з титановою спеціалізацією від центральної частини Західного Приазов'я до зони зчленування з ДДВ зменшується, а з алюмінієвою – підвищується. При цьому перші просторово суміщені з породами західноприазовської серії, а гранітоїди, в яких встановлена алюмінієва спеціалізація – з породами центрально приазовської серії, що знаходить своє відображення (як показує огляд геологічних карт і результати проведених досліджень на Українському щиті) в мінеральному складі гранітоїдів і ступені гранітизації. Цю закономірність видно по латералі і в розрізі басейну р. Гайчур, де гранітоїди з титановою спеціалізацією вище по розрізу змінюються на гранітоїди з алюмінієвою спеціалізацією.
На межі двох груп гранітоїдів знаходяться пегматити з алюмінієвою і титановою спеціалізацією кварцу. Вміщаючими породами пегматитів є утворення осипенківської свити. Останні мають складний і невитриманий склад, який мало чим відрізняється від складу нижче і вище розміщених серій. Тому геологічне картування її серед останніх має певні труднощі, що призводить до неоднозначних, а іноді і суперечливих уявлень про перспективність того або іншого району.
Полегшує вирішення цієї задачі запропонована кореляційна схема, розроблена на достовірно встановленому закономірному взаємозв'язку між твердими, флюїдними включеннями кварцу і просторово-часовим розподілом продуктів кожної гранітизованої метаморфічної товщі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок