Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 14

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Друга зона ідентифікована по кварцу з включеннями реліктового сподумену і включеннями високощільної вуглекислоти, в яких міститься кристалічна фаза, що досягає 30% об'єму вакуолі. Вона представлена альбітовими і мікрокліновими пегматитами.
Третя зона розташована в північній і центральній частинах структури. Вона визначена по кварцу з включеннями вуглекислоти, які мають правильну форму у вигляді гексагональних біпірамід. Щільність флюїдної фази іноді досягає 0,980 г/см3, розмір включень – 40 мкм. Такі включення практично завжди асоціюють з включеннями епігенетичного рутилу і сингенетичного силіманіту, що знаходяться поряд, і відповідають кварцу з підвищеним вмістом оксиду літію (мікроклінові пегматити).
У геологічній практиці існує безліч пошукових критеріїв для виявлення і оцінки сподуменових пегматитів: геолого-структурні, літологічні, геохімічні. При пошукових роботах геохімічні критерії використовуються частіше за інші. Підвищений вміст рідкіснометалевих елементів звичайно обумовлений реліктовими син- і епігенетичними включеннями сподумену в кварці і польовому шпаті, структурними домішками літію в породоутворюючих мінералах. Розбраковка геохімічних аномалій на стадії геолого-геохімічного картування є надзвичайно важливою задачею, що ускладнюється в районах, перекритих потужними четвертинними відкладеннями, оскільки знижується ефективність використання геолого-структурних і літологічних критеріїв.
Розв'язати цю проблему допомагають виявлені закономірності розподілу включень в межах пегматитоносної структури. Реліктові включення сподумену в кварці зустрічаються в мікроклінових і альбітових пегматитах. Склад твердих включень показує, що останні утворилися за рахунок сподуменових пегматитів і дає підставу для постановки подальших пошукових робіт в пегматитоносній структурі з урахуванням ступеня гранітизації і потужності структури, вважаючи, що сприятливими для локалізації пегматитів є товщі з низьким ступенем гранітизації і відносно великі розміри пегматитоносної структури.
Сингенетичні включення сподумену, що мають східчасту поверхню граней, є прямим пошуковим критерієм сподуменових пегматитів. Суть нового способу пошуку сподуменових пегматитів полягає в наступному: концентрація сингенетичних включень сподумену збільшується при переході від альбітових пегматитів до альбіт-сподуменових (рис. 3). З допомогою запропонованого способу можна по окремих включеннях визначити передрудні пегматити.
Включення епідота в кварці гранітоїдів Західноприазовського і Середньопридніпровського блоків представлені протогенетичними та сингенетичними різновидами. Протогенетичні включення представлені темними, майже непрозорими кристалами з коричневим і жовтим відтінками. Сингенетичні різновиди відрізняються від протогенетичних яскраво-зеленим кольором. Вони утворюють просторово-генетичну зональність від одиничних включень до кварц-епідотових агрегатів. Протогенетичні включення змінюються на сингенетичні через зону, в якій знаходяться обидва види, але в різних зернах кварцу.
Протогенетичні включення епідота характеризують катакластити в тріщинно-жильних зонах, а сингенетичні – мономінеральні секреціоно-метасоматичні жили і прожилки епідота. До проміжних зон відносяться метасоматити в тектонітах тріщинно-жильних зон, масиви метасоматично-змінених гранітоїдів.
Катакластити в тріщинно-жильних зонах представлені брекчіями гранітоїдів, катаклазитами гранітів, кристалічних сланців.
Метасоматити в тектонітах тріщинно-жильних зон представлені епідотизованими кристалосланцями, мілонітами, філонітами.
Змінені кристалічні сланці складають меланосому початкових мігматитів, що спочатку були амфібол-біотіт-плагиоклазовими метаморфічними сланцями. Меланосомові ділянки тектонобластитів мають плямисте, темне брудно-зелене забарвлення, на загальному фоні якого виділяються подекуди червоно-бурі польовошпатові ділянки і мережа гілкоподібних епідозитових прожилків фісташково-зеленого кольору.
Мінеральний склад мілонітів не піддається надійній кількісній оцінці навіть під мікроскопом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок