Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 15

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Можна лише стверджувати, що ці породи, які є фрагментами тектонобластитів, складені в одних випадках криптокристалічними (0,001–0,03 мм) агрегатами світлокольорових мінералів, що включають окремі уламки кварцу і польових шпатів розміром 0,2–1,0 мм, іноді з значною домішкою епідота, а в інших – сумішшю епідота і кварцу. Перші з них утворилися, ймовірно, в результаті дроблення гранітних ділянок тектонобластитів, останні – епідозита.
Забарвлення мілонітів вельми строкате, обумовлене поєднанням червоно-бурих, темно-зелених, світло- і темно-сірих смуг, лінз і плям. Текстура неясно-смугаста з субпаралельним орієнтуванням порідних компонентів по типу структури бластомілонітів.
Філоніти виконують окремі ділянки в мілонітах. По забарвленню і текстурі вони не відрізняються від вміщаючої породи, але містять до 40–45% серицита. Мікроструктура тектонокластична (бластомілонітова) – порода представлена лінзовидними агрегатами кварцу, серицита і криптокристалічною кварц-польовошпатової масою, що включає уламки плагіоклаза і кварца величиною 0,2–0,3 мм. Всі мінеральні агрегати орієнтовані субпаралельно. Масиви метасоматично-змінених представлені ендербітами, гранітами, гранодіорітами.
Епідотизовані граніти за мінеральним складом розділяються на декілька різновидів: кварцові; кварц-польовошпатові; кварц-хлоритові; кварц-плагіоклаз-роговообманкові; хлорит-плагіоклазові; кварц-мусковітові.
Найпоширені кварцові і кварц-польовошпатові епідозити, значно рідше трапляються кварц-хлоритові й в одиничних випадках зустрічається решта різновидів. Нерідко в одному зразку тектонобластитів або в одній епідозитовій зоні можуть одночасно знаходитися два або більше різновидів, але завжди розділені виразною межею.
Мономінеральні жили епідота зустрічаються практично серед всіх вищеописаних порід. Епідот утворює невеликі прожилки з максимальним розміром до 3 см. Жильний епідот від метасоматичного відрізняється яскравішим зеленим забарвленням і однорідною текстурою. Питома вага епідота складає 3,41–3,45 г/см3. Агрегати зернисті.
Мономінеральна кварцово-жильна порода, що містить невеликі включення чужорідних мінералів (плагіоклаза, біотита, рогової обманки, хлориту, мусковіта), представлена двома різновидами: молочно-білим і рожевим з бурими плямами. Напівпрозорість кварцу обумовлена численними вторинними рідинно-газовими включеннями, розташованими уподовж залікованих тріщин. Забарвлення рожевого кварцу визначається гідроокисами титана, а бурого – гідроокисами заліза.
Геологічна позиція декоративних епідозитів. Епідотизація генетично і просторово пов'язана з тектонічними розломами і гранітоїдами.
Вивчення глибинних розломів і речовинного складу епідозитів, розвинених серед гранітоїдних порід, дозволило обгрунтувати типову модель вертикальної зональності глибинних розломів. З достатньою визначеністю в тектонічних зонах виділяються три структурно-речовинні поверхи глибинних розломів: верхній (катаклазитовий), середній (катаклазито-метасоматичний) і нижній (метасоматичний).
Виділення структурно-речовинних поверхів епідозитів в стратиграфічному розрізі докембрійських утворень УЩ дозволяє намітити перспективні ділянки на каменесамоцвітну сировину. Гемологічна оцінка епідозитів дасть можливість визначити якість сировини в кожному структурному поверсі.
Гемологічна оцінка декоративних епідозитів здійснювалася згідно методиці, розробленій на кафедрі гомології НГУ, що включає 4 етапи: діагностика (декоративних і технологічних властивостей), дизайн, технологія обробки, вартісна оцінка сировини і виробів з нього.
Зі всього різноманіття епідозитів виділяються декоративні різновиди, що розглядаються як мінерально-сировинні ресурси для каменеобробної і ювелірної промисловості. Вони характеризуються особливою красою і високими декоративними властивостями. До таких ресурсів, як слідує з вищевикладеного, відносяться жили епідоту, кварцові епідозити, унакіти, зони контакту епідоту з вміщаючими породами (граніт, кристалосланець, пегматит, кварц).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок