Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 16

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Ці утворення мають особливі умови формування і залягання в геологічних комплексах, а також гемологічні характеристики, які можна виділити у вигляді критеріїв якості сировини.
Геологічні критерії є контролюючими чинниками, що використовуються при пошуках і оцінці корисної копалини: тектонічні, стратіграфічні і речовинні.
Гемологічні критерії визначають якість епідозитової сировини, згідно наступним параметрам: колір, малюнок, поліруємість, тріщинуватість, рідкість.
Економічні критерії визначають вартість сортової епідозитової сировини, придатної для використовування в ювелірній і каменерізній промисловості. Вартість сорту згідно пропонованій методиці визначається прямими і непрямими критеріями.
Прямі критерії, що впливають на вартість сировини: декоративні і технологічні властивості, дизайн, технологія обробки – знаходяться в тісному взаємозв'язку. Так, властивості каменя визначають дизайн, а дизайн дає підставу для розробки технології виготовлення виробів. Оригінальні і якісні вироби, одержані в результаті цього процесу, породжують попит на дану сировину. Таким чином, створюється ринок, що формує вартість конкретного виду сировини і побічно впливає на її величину. В загальному вигляді вартість визначається згідно наступним етапам, які реалізуються в певній послідовності: властивості > дизайн > виготовлення виробу > ринок > вартість. Так історично складалася вартість на багато коштовних і напівкоштовних каменів, у тому числі й на алмаз, рубін, сапфір, смарагд і інші.
У відомих відслоненнях і експлуатованих гранітних кар'єрах, розташованих на території Середнього Придніпров'я і Західного Приазов'я, як правило, зустрічається сортова епідозитова сировина. Проте її цінність не враховується при геолого-экономічній оцінці гранітних буто-щебеневих кар'єрів. Разом з тим, вартість епідозитової сировини істотно впливає на вартість всього родовища в цілому і її попутне видобування дозволить одержувати додатковий прибуток.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі розв'язана актуальна проблема геолого-промислової класифікації та оцінки перспективності докембрійських гранітоїдів щодо пошуків літієвих пегматитів на основі вивчення твердих включень в кварці, а також - оцінки каменесамоцвітної мінеральної сировини в гранітоїдних комплексах. В роботі виявлені закономірності, які обґрунтовують наукову і практичну новизну досліджень та їх результатів.
1. Теоретично обґрунтована і експериментально підтверджена модель формування мінералів в твердих, рідких і газових середовищах: живляче середовище – мінералоутворююча зона – кристал, що росте, в послідовності, згідно якої в мінералах утворюються тверді протогенетичні і розплавні включення, котрі є реліктами живлячих середовищ (та водночас відображають агрегатний стан живлячого середовища і його спеціалізацію), а також син- і епігенетичні тверді, газові, рідкі включення, що відображають спеціалізацію мінералоутворюючої зони і її газовий стан. При цьому тверді син- і епігенетичні включення несуть інформацію про металогенічну спеціалізацію мінералу, а рідкі, газові і їх комбінації – про спеціалізацію летючих компонентів.
Геохімічна спеціалізація кварцу гранітоїдів Західного Приазов'я визначається за допомогою твердих включень. Протогенетичні включення метаморфічних мінералів відображають умови росту кварцу в твердому середовищі за рахунок первинних метаморфічних порід, а син- і епігенетичні – геохімічну спеціалізацію кварцутворюючого середовища. Мінеральний склад твердих включень визначається складом метаморфічних порід.
2. Концентрація включень живлячого середовища знаходиться в прямій залежності від розміру мінералоутворюючої зони, а кількість включень мінералоутворюючого середовища – в зворотній.
3. Встановлено закономірний взаємозв'язок між мінеральним складом твердих включень в кварці і видом корисної копалини в гранітоїдних комплексах. Тверді сингенетичні включення сподумену в кварці гранітоїдів Західного Приазов'я визначають генетичний зв'язок з літієвою мінеральною сировиною, а епігенетичні включення – відсутність такого зв'язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок