Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 17

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Тверді включення епідоту (прото- і сингенетичні) в кварці генетично пов'язані і просторово суміщені з декоративними тектонітами, епідозитами, рожевим кварцем, письмовими гранітами, рідкіснометалевими пегматитами.
У кварці пегматитів (керамічних, рідкіснометалевих) Шевченківської структури УЩ виділені реліктові і сингенетичні включення сподумену. Реліктові включення встановлені в мікроклінових, олігоклазових пегматитах і відображають формування останніх за рахунок сподуменових пегматитів. Керамічні пегматити розвинені серед гранітоїдів, що містять кварц з алюмінієвою спеціалізацією. Сингенетичні включення сподумену характерні для рідкіснометалевих пегматитів, при переході до мікроклінових пегматитів їх вміст зменшується. Ця закономірність стала основою розробки нового способу прогнозування сподуменових пегматитів. Поля рідкіснометалевих пегматитів просторово суміщені з породами західноприазовської серії. Останні, маючи відносно невисокий ступінь гранітизації, забезпечують збереження сподуменових пегматитів.
Методологічною основою визначення закономірностей розподілу включень мінералів в геологічних комплексах є вивчення їх особливостей у об’єктах ряду природних ієрархічних рівнів: включення – мінерал – гірська порода –геологічний комплекс – рудний район.
Тверді включення (сподумену, епідоту) в кварці гранітоїдів Західноприазовського і Середньопридніпровського блоків УЩ визначають їх мінерагенічну спеціалізацію на літієву і каменесамоцвітну мінеральну сировину.
4. Критеріями геолого-промислового поділу гранітоїдів Західноприазовського і Середньопридніпровського блоків слугують тверді включення (сфену, рутилу, ільменіту, епідоту, силіманіту, сподумену) в кварці, що визначають мінерагенічну спеціалізацію гранітоїдів. Для амфіболітів і біотит-амфіболітових гранітоїдів встановлена титанова спеціалізація кварцу, а для амфібол-біотитових і біотитових гранітоїдів – алюмінієво-титанова, алюмінієва і літій-алюмінієва.
5. Встановлено і практично апробовано принцип послідовності (алгоритм) визначення якості каменесамоцвітної сировини гемологічних об’єктів: гемологічна оцінка окремого зразка самоцвіту (градуювання геометричних, технологічних і декоративних властивостей; дизайн; технологія виготовлення згідно дизайнерського рішення; вартісна оцінка сировини і виробів з нього), класифікація самоцвітів по визначеним групам, складання карт, гемолого-економічне заключення по даному об’єкту – що дозволяє на якісно новому рівні проводити геолого-економічну оцінку родовищ.
6. Зіставлення розрізів басейну р. Гайчур, району Шевченківської структури і зони зчленування Західного Приазов'я з Дніпрово-Донецькою западиною дозволило в межах Західного Приазов'я виділити дві основні групи гранітоїдів: з титановою і алюмінієвою спеціалізаціями кварцу. Роль перших від центральної частини Західного Приазов'я до Дніпрово-Донецької западини зменшується, других – збільшується.
7. Розроблено кореляційну схему гранітоїдів Західного Приазов'я, яка апробована на гранітоїдах Середньопридніпровського блоку УЩ. Схема базується на надійних та однозначних критеріях, що дають змогу створення принципово нових способів реконструкції гранітизуючих процесів для гранітоїдів УЩ.
8. Для визначення якості епідозитової мінеральної сировини розроблено метод гемологічної оцінки, що включає чотири етапи: градуювання гемологічних властивостей зразка, дизайн виробу, складання технологічних карт, вартісна оцінка сировини і виробів з нього.
Список наукових праць, що опубліковані за темою дисертації
1. Берзенина Э.Ф., Кичурчак В.М., Баранов П.Н. О новом Краснокутском массиве Западного Приазовья // Геохимия и рудообразование. – 1988. – Вып.16. – С. 57–61.
2. Сулима Е.В., Баранов П.Н., Жданов Е.Н. Типоморфизм включений в породообразующих минералах гранитоидов Западного Приазовья УЩ // Известия ВУЗов. - Геология и разведка. – 1991. - №7. – С. 53-58.
3. Баранов П.Н., Кичурчак В.М. Типоморфизм включений в кварце сподуменовых пегматитов Украины // Минералогический журнал.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок