Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Загрузка...

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 2

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Мета і задачі досліджень.
Мета досліджень – розробити методологічні основи і критерії геолого-промислової оцінки гранітоїдів щодо їх перспективності на сподуменові пегматити і каменесамоцвітну сировину.
Досягненню цієї мети сприяло вирішення таких головних завдань.
1. Розробка теоретичної і експериментальної моделі реконструкції мінерагенічної спеціалізації при формуванні мінералів.
2. Виявлення закономірностей розподілу типів твердих включень в кварці за геохімічною спеціалізацією в гранітоїдних і пегматитових комплексах Західного Приазов'я Українського щита.
3. Визначення критеріїв крупномасштабного геолого-промислового поділу гранітоїдних комплексів Західноприазовського і Середньопридніпровського блоків Українського щита стосовно перспективності на літій і каменесамоцвітну сировину.
4. Розробка методу прогнозування сподуменових пегматитів з урахуванням встановлених критеріїв у гранітоїдних комплексах на прикладі Шевченківського родовища і оцінки каменесамоцвітної сировини.
Об'єкт досліджень – гранітоїди Західного Приазов'я і Середнього Придніпров'я Українського щита у ряді природних геологічних рівнів: рудний район - геологічний комплекс - гірська порода - мінерал – включення.
Предмет досліджень – геохімічна спеціалізація твердих включень у кварці як критерію геолого-промислового поділу гранітоїдів щодо прогнозування літієвої і оцінки каменесамоцвітної мінеральної сировини.
Методи досліджень.
Використано спеціалізований комплекс досліджень мінералів твердих включень у кварці в гранітоїдах:–
польові геологічні роботи по вивченню відслонень, кар'єрів і керна свердловин;–
порівняльний геологічний аналіз тіл гранітоїдів району досліджень;–
мінералого-петрографічне вивчення гранітоїдів і пегматитів;–
хімічний, спектральний, рентгеноструктурний аналіз порід і мінералів;–
розрахунок балансу речовини при метасоматичних процесах;–
мікрозондові дослідження мінералів на мікроаналізаторі “Nanolab-7”;–
рентгенофлюоресцентний аналіз мінералів.
Наукова новизна одержаних результатів.
1. Виявлено закономірність розподілу включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ в кварці, що відображує їх мінерагенічну спеціалізацію.
2. Визначено генетичний взаємозв'язок між мінерагенічною спеціалізацією гранітоїдних комплексів і мінеральним складом твердих включень в кварці.
3. Встановлено критерії типізації гранітоїдних і пегматитових комплексів по геохімічній спеціалізації твердих включень в кварці.
4. Визначено геолого-генетичні особливості літію в гранітоїдах УЩ і закономірності його розподілу в межах локальних ділянок.
5. Розроблено наукові основи гемологічної оцінки каменесамоцвітної сировини гранітоїдів.
Практичне значення одержаних результатів.
Результати роботи впроваджено в практику геологорозвідувальних робіт організаціями "Західукргеологія", "Південукргеологія" і застосовано для широкого переліку задач, актуальних для багатьох геологічних досліджень (акт від 21 жовтня 2003р.). Для студентів геологічних спеціальностей розроблені "Методичні вказівки по використанню теорії твердих і розплавних включень в геологічній практиці "Геологія і геохімія".
Найважливіші з них такі:
1. Для кореляційних схем докембрійських гранітоїдів Західного Приазов'я та Середнього Придніпров'я УЩ розроблено критерії геолого-промислового поділу, які однозначно інтерпретуються щодо оцінки перспективності на літієву і каменесамоцвітну сировину.
2. Розроблено методи прогнозування сподуменових пегматитів і розбракування геохімічних аномалій на літієву мінеральну сировину в докембрійських гранітоїдах.
3. Розроблено методику гемологічної оцінки якості камнесамоцвітної сировини, що включає 4 етапи: діагностика – дизайн – обробка – оцінка (художня, вартісна).
Достовірність головних положень. Наукові положення, висновки і рекомендації, сформульовані в роботі, базуються на сучасних положеннях теорії росту мінералів і виявлених закономірностях мінерагенічної спеціалізації кварцу в гранітоїдних, пегматитових і вулканічних комплексах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок