Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 5

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Для дослідження об'єктів, відповідно до його специфіки, вироблені загальні, характерні для мінералогії в цілому, і специфічні методи. До найважливіших специфічних методів відносяться: вивчення речовинного складу включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ, механізму їх зародження, зростання і становлення; великомасштабне картування; аналітичний аналіз закономірностей розподілу включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ.
У мінерагенії генетичні побудови можна віднести до розряду описових, оскільки регіональна мінерагенія використовує в основному два методи: геологічний і геохімічний, які не враховують фактор реконструкції агрегатного стану мінералоутворюючого середовища.
У зв'язку з цим виникла необхідність розробки методів однозначної реконструкції середовища мінералоутворення, за допомогою яких можливо визначити мінерагенічну спеціалізацію геологічних комплексів.
Вивчення спеціалізації мінералів – це багатоетапний процес, що включає розробку методологічних основ встановлення мінерагенічної спеціалізації мінералів в ієрархічних рівнях, дослідження включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ, текстурно-структурних характеристик гранітоїдів, пегматитів, речовинного складу як включень, так і гірських порід, картування результатів досліджень, виявлення закономірностей і їх аналіз. Вказаний перелік реалізується в певній послідовності і в цілому може бути поділеним на три етапи.
I етап. Створення теоретичної моделі формування включень в мінералах і їх мінерагенічної спеціалізації.
II етап. Експериментальні дослідження по виявленню закономірностей розподілу включень в мінералах, сформованих в твердих, рідинних і газових середовищах. Експеримент дозволяє виділити дані закономірності "в приватному вигляді", відділивши другорядні для дослідження нашарування, і тим самим полегшити реалізацію процедур нагляду, вимірювання і фіксації наукових фактів. Можливість багатократного повторення і зміни умов експерименту дозволяє відшукати в закономірностях істотні, стійкі, інваріантні відносини і властивості. Поступово здійснюється перехід до з'ясування кількісних їх характеристик, до визначення впливу окремих фактів на хід і результати процесу.
В експерименті використовувалися кристали кварцу альпійських жил, гранітоїдних, пегматитових і вулканічних комплексів, в яких вивчалися включення живлячих і мінералоутворюючих середовищ. Використовуючи експериментальну модель, одержану на першому етапі вивчення, виявлялися закономірності розподілу включень в кристалах кварцу залежно від розміру мінералоутворюючої зони. Одержана закономірність дозволила сформулювати закон розподілу включень мінералоутворюючих і живлячих середовищ в мінералах.
III етап. Збір кам'яного матеріалу гранітоїдних і пегматитових комплексів Західного Приазов'я, Балтійського щита, Китаю; вулканічних комплексів Закарпаття, Чукотки і Камчатки. Оскільки в процесі топомінералогічних досліджень використані дані великої кількості проб, то обробка проводилася із залученням методів математичної статистики.
Проводилися камеральні роботи по узагальненню зібраного фондового і кам'яного матеріалу.
Розділ 3 Закономірності розподілу включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ в мінералах (на прикладі кварцу, сформованого в газових, рідких і твердих середовищах)
Відомо, що зростання мінералів відбувається в рідких (розплавах, розчинах), твердих і газових середовищах. Безпосереднім будівельним матеріалом при рості мінералів є атоми, іони і молекули, іноді крупніші будівельні одиниці, які виділяються з живлячого середовища і сорбуються гранню кристала, що росте. Отже, кристалізація мінералів здійснюється по схемі: живляче середовище (в ньому знаходяться мінералоутворюючі елементи і летючі компоненти) > мінералоутворюючі елементи, летючі компоненти > кристал. Таким чином, між живлячим середовищем і кристалом, що росте, повинен існувати простір, що є мінералоутворюючою зоною (МЗ), в якій і відбувається ріст мінералів.
Механізм виникнення новоутворень на поверхні мінерала в процесі його росту слід розглядати з погляду передбачуваної наявності в системі приповерхневих атомів, різного роду пересичень, флуктуації енергії і густини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок